aky linux na fakt stary HW?

Sekcia: Ostatné 07.10.2008 | 10:07
ericos   Návštevník
zdravim. mam kompa 650mhz procak, 256ram a grafarna RIVA TNT. aky linux mi tam odporucate nahodit, aby to fachalo normalne? (aby nebolo vela ram zabratej po starte, aby to proste bolo svizne :) teraz tam mam PCLinuxOS s KDE. nevim, bude FEDORA s XFCE lepsie riesenie, alebo nieco ine? dakujem.
    • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 10:41
      Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
      pozry na plno threadov tu... skus najprv pohladat ako zasa zacinat novu temu ked sa to tu riesilo uz milion krat
      Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
    • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 11:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      to nie je az taka tragedia. osobne by som bral nieco s XFCE. skus napriklad zenwalk
      • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 11:21
        ericos   Návštevník
        a co ta fedora s XFCE? co myslite?
      • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 12:09
        shade   Návštevník
        Ja som na niecom podobnom tiez skusal XFCE, ale dost mi vadilo ze file browser nema podporu smb, az tak ze som tam nakoniec dal KDE.
        • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 12:11
          ericos   Návštevník
          hm, takze vlastne muzu ostat pri tom pclinuxos s KDE? alebo by sa to vyrazne zlepsilo kedby som tam doinstalil XFCE? :)
          • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 13:57
            eM   Návštevník
            ...zkus to, doinstaluj Xfce a uvidis ... tedy pokud neni troska pokusu problem :)
            http://forum.pclinuxos.cz/viewtopic.php?id=293&p=9
        • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 12:36
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          aky problem doinstalovat fuse do thunaru?
          • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 14:04
            shade   Návštevník
            Neviem, ty mi povedz. Ja som doteraz vzdy fuse instaloval len na urovni systemu a jadra, s instalaciou fuse priamo do aplikacie som sa este nestretol.
            • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 16:06
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ale no tak vies ako som to myslel...
              • Re: aky linux na fakt stary HW? 09.10.2008 | 02:38
                shade   Návštevník
                No praveze neviem, primountovat si smb do / a potom cez thunar prezerat?
    • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 14:25
      Avatar donmizo Slackware 13.0 a.i  Používateľ
      Mohol by si vyskúšať Sindux. Je odvodený od Debianu a vraj má minimáne požiadavky:
      CPU: i486 RAM 96MB HDD: cca 500MB. Navyše by nemali byť problémy s drivermi. Aspoň ja som ich normálne nainštaloval (ATI). Má aj možnosť inštalácie na USB ako LIVE.
      linux4ever
      • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 21:07
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        sidux? tak to skor debian - zvlast teraz, ked je lenny relativne na dosah vydania.
    • Re: aky linux na fakt stary HW? 07.10.2008 | 22:13
      WlaSaTy   Návštevník
      Slitaz, Damn Small Linux, BBC, ...

      Zavisi od toho naco to ma sluzit. 650MHz je ok na workstation ak bude spojazdnena 3d akceleracia (asi cez starsie Legacy ovladace), zahrat by sa tam mohli napriklad aj starsie hry ako quake1/2/3, korax, bfris (predavany nativne pre linux).

      Po pridani RAMky by tam mohla ist takmer kazda aj moderna distribucia s rozumnym prostredim, len to bude chciet vyhrat sa. pre info o kompatibilite RAMiek (a celej zbernice) odporucam nastroj dmidecode a pre zobrazenie chipsetu napriklad lspci.

      PS.: 650Mhz, nie je to nahodou celeron s zbernicou taktovanou na 66MHz? plnohodnotne Pentium malo vyssi vykon o vac ako 30% pri rovnakej frekvencii, o subjektivnom vykone ani nehovorim. Ten bol lepsi (vecsia cache pre CPU, rychlejsia zbernica taktovana na 100MHz, vynimocne aj viac, dokonca aj pri PII). cat /proc/cpuinfo.
      • Re: aky linux na fakt stary HW? 09.10.2008 | 11:42
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        Hi WlaSaTy ...existuje moznost ako nastavit 4-way interleave v linuxe?... bios neponuka tuto moznost, ale doska mi t podporuje... je na t dajaka utilitka?... dik za hocijaku odpoved
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
        • Re: aky linux na fakt stary HW? 09.10.2008 | 20:57
          WlaSaTy   Návštevník
          Ak to podporuje doska, tak jej sucastou je aj firmware, pre Teba BIOS. A ten to musi podporovat. Problem je ze aktualny BIOS na staru dosku zozenies len velmi, velmi, velmi tazko.

          PS: otazkou je co ti povie dmidecode na ramku a jej radic.
    • Re: aky linux na fakt stary HW? 09.10.2008 | 17:11
      Avatar dusan3838 Slackware  Používateľ
      Slackware na tvojom compe by mal ísť v pohode s Xcfe.
      Sám mám taký komp, len CPU je 850MHz.