Skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2008 | 22:29
Avatar tomas Ubuntu 9.04  Používateľ
Ahojte pred nedavnom som zistil ze je novsia verzia skypu tak som si ju chcel naistalovat cez balik.deb a ked som postupne instaloval tak my napisalo toto :(Reading database ... 259152 files and directories currently installed.) Preparing to replace skype 2.0.0.72-0medibuntu1 (using .../skype-debian_2.0.0.72-1:i386.deb) .. Unpacking replacement skype ... dpkg: error processing /home/tomas/Plocha/skype-debian_2.0.0:72-1_i386.deb (--install): trying to overwrite /usr/share/icons/skype.png ' , which is also in package skype-common dpkg-deb: subprocess paste killed by signal (Broken pipe) poradte my co mam sptavit aby som mohol naistalovat novsiu verziu skype Dakujem
    • Re: Skype 07.10.2008 | 22:32
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Odinštalovať starú.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Skype 07.10.2008 | 22:47
        Avatar tomas Ubuntu 9.04  Používateľ
        nepomohlo to stale pise to iste
        • Re: Skype 07.10.2008 | 23:04
          WlaSaTy   Návštevník
          Co je to za balik skype-common a preco je v kolizii s balikom skype?
        • Re: Skype 07.10.2008 | 23:07
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          toto je skarede riesenie ale malo by fungovat. chod do /var/lib/dpkg/info/ a otvor si skype-common.list (alebo skype.list) a vymaz riadky, ktore hovoria o tom adresari s ikonami ...a spust dpkg -i znova.
          • Re: Skype 07.10.2008 | 23:12
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            pardon s tou zatvorkou, samozrejme edituj skype-common.list, naozaj neviem preco mas ten konflikt, inak mozes skusit aj dpkg -i --force-all skype-common.deb ale --force-all moze narobit viac skod ako osochu:)
            • Re: Skype 07.10.2008 | 23:23
              WlaSaTy   Návštevník
              Ten konflikt je pretoze baliky skype a skype-common boli nainstalovane mimo repozitarov, teda balickovaci system predpoklada ze ich odinstalacia a reinstalacia bude taka ako bola. Rucna. Takze automaticke naveznosti boli rucnym zasahom odstavene.

              Cistejsie riesenie je odinstalovat aj skype-common a nainstalovat naspet jeden alebo dva baliky.

              PS.: bude na svete jediny den kedy neuvidime ze by skype sposobovalo problemy?
              • Re: Skype 08.10.2008 | 18:26
                ---   Návštevník
                bude, 30.2. a kazdorocne :-)
    • Re: Skype 08.10.2008 | 18:43
      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
      skus presunut ten subor nech "nezavadza"
      mv /usr/share/icons/skype.png /usr/share/icons/skype.png-stare

      mozno pomoze kedze staru ikonku presunies a ono si vytvori novu ;)
      mozes kludne aj "rm /usr/share/icons/skype.png" ale take zlate pravidlo v linuxe... v linuxe sa nemaze, ale zalohuje :) ak sa nieco pos... tak to mozes vratit naspat.. ;)
      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
      • Re: Skype 29.10.2008 | 18:34
        Avatar Pali   Používateľ
        skype sa v ubuntu nachadza v medibuntu repozitaroch. Tam je balik skype, ktory obsahuje iba licenciu a odvolava sa na balik skype-common. Oficialna deb veriza skype na stranke www.skype.com ma iba jeden balik a to skype (nema dalsi skype-common).

        Ja som tento problem vyriesil odistalovanim vsetkych balikov s nazvom *skype* (aj s konfiguraciou) z medibuntu repozitarov a stiahol a nainstaloval deb balik zo stranky www.skype.com.
        sudo aptitude purge ~iskype
        sudo dpkg -i skype.deb
        

        A potom som uz ziaden problem nemal