Fedora pomoc

Sekcia: Ostatné 08.10.2008 | 17:17
Avatar murtagh Ubuntu 8.04, Fedora 9  Používateľ
zdravim, nenasiel by sa niekto kto by mi vedel poradit zo zaciatkami na fedore?? chcem sa s nou naucit robit a potrebujem niekoho kto by mi pomohol. ak by ste mali niekto cas a chut napiste mi tu icq pls
    • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 17:31
      ---   Návštevník
      toto je forum ,nie zoznamovacia kancelaria. Napis aky mas problem, hladaj na strankach ceskej fedory navody, manualy , myslim si ze urtice nieco najdes. (len neviem preco si si vybral na zaciatok fedoru, z nej citit ze je to vyvojova vetva pre red hat a to na zaciatok nie je dobre pre teba)
      • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 18:06
        Avatar murtagh Ubuntu 8.04, Fedora 9  Používateľ
        ja som si neviberal, ja som si dal poskladat PC a uz mi prisiel z nainstalovanim windowsom aj fedorou. a ja som myslel ze ste tu proficy ktory vedia pomoct zacinajucemu z linuxom. ja ani neviem co sa ako robi, a co ako sluzi. a skusal som hladat na googly ale nic som nenasiel. o fedore je velmi malo pisane
        • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 18:11
          ---   Návštevník
          a my ako mame vediet ake mas problemy ked si nic konkretne nenapisal. Nikto ta nebude viest za ruku, stlac toto ,potom tamto, (takisto ako ta neviedol za ruku nikto vo windowse, rovno si "spadol" do systemu a uz pomohlo len samostudium.) Podobne linux. Som ti dal podla mna dobry tip na najdenie toho co hladas (http://www.fedora.cz/).
          • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 18:22
            murtagh   Návštevník
            ok tak mam problem, ako zistim ktory druh fedory mam? kukal som na fedora.cz ze skusim urcit podla obrazkov ale vsetko je to iste, len pozadie sa meni. neni nejaky prikaz alebo nejaky pomocnik vo fedore kde sa to pise?
            • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 18:33
              skywaker   Návštevník
              Fedroa je paradny linux.... predpokladam že sa vieš prihlasiť a mas nainstalovane GNOME. je to velmi jednoduche ako najst informacie ak mas Gnome tak hore mas trojite menu tamje aj info o Gnome a o Fedore ale je v anglictine. ak chces zistit aku mas verziu gnome tak na klavecini sucasne stlac Ctrl+Alt -F1 a tym sa prepnes do textovej konzoly malo by tam byt napisane meno a kodove oznacenie fedora naspet do grafickeho rezimu sa dostanes cez Ctrl-Alt+F7 aspon myslim. vela stastia pri objavovani linuxu.. inac mozes si otvorit terminal aj v Gnome a skus napisat "uname -a" a vypise ti zakladne info o linuxe a jadre
              • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 18:42
                Avatar murtagh Ubuntu 8.04, Fedora 9  Používateľ
                hej je tam aj gnome, a kukal som system/o fedore ale tam nepise aka to je verzia. ale skusim to co si mi poradil
        • Re: Fedora pomoc 08.10.2008 | 18:12
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ