nastavenie obrazu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.07.2005 | 14:18
transport   Návštevník
pani, pomozte mi z jednou vecou, neviem, co robim zle, ale ked spustim fluxbox, tak mi obraz presahuje cez okraje monitora, ked ho nastavim na monitore, tak aby bol ok, vsetko je prima, ale ked vypnem comp a potom znova zapnem fluxbox, tak zase je obraz od okraju dalej ako by mal byt, no fakt som z toho trocha mimo, lebo sa mi to este nestavalo, napr. v suse alebo mandrive. mam ubuntu hoary 5.04
    • Re: nastavenie obrazu 09.07.2005 | 03:45
      peter golis   Návštevník
      1) dokaze si tvoj monitor ulozit nastavenie obrazu aj ked je vypnuty? asi nie. 2) nastavenie (posun obrazu) robis pomocou xvidtune alebo tlacitiek na monitore?
      • Re: Re: nastavenie obrazu 09.07.2005 | 12:14
        transport   Návštevník
        nastavil som to tlacidlami na monitore, trocha som sa aj pohral s xorg.conf s rozlisenim a tak, zatial to vyzera, ze je to ok, ale uvidi sa, inak ten xvidtune som skusal, ale nejak sa v tom asi nevyznam, lebo mi tym vobec nechce ist obraz posunut.
        • Re: Re: Re: nastavenie obrazu 09.07.2005 | 14:18
          peter golis   Návštevník
          xvidtune dokaze posunut obraz a vypisat nastavenie modeline pre xorg.conf/xfree86.conf ktore mozes pouzivat namiesto toho nevyhovujuceho posunuteho. ps.: presne tento problem som mal (az na to ze monitor si dokazal tie hodnoty uchovat) pri dual boote win/lin. kazdy z tychto operacnych systemov si inac nastavili monitor, takze som ho musel zakazdym ked som nastartoval druhy OS preladovat tlacitkami. nakoniec som to vyriesil cez xvidtune a dorazil ked som z toho stroju odstranil windows.