Bezradnost s compizom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.10.2008 | 18:56
Morfo   Návštevník
Zdravim takze compiz funguje viem kde co zapinat len ked si kliknem na general options tak mi to nic nevyhodi..teda nemozem najst tu zalozku kde si nastavim pocet ploch...Uz som to skusal aj odinstalovat a nainstalovat nanovo...no niic
    • Re: Bezradnost s compizom 13.10.2008 | 19:02
      Avatar dotmindes   Používateľ
      Ja som si na compize nastavoval plochy inak.Vlastne mimo kompizu ale funguje to aj pod nim.Proste pridal som si do hlavnej listy tu zmenu ploch,klikol som na nu,dal nastavenie a tam mas moznost pridat plochy.Cez compiz som to nikdy nerobil.Nechcelo sa mi to hladat.Skus spustit cez terminal ted compiz manager a tam uvidis co ti vypisuje ako chybu ked ti to nejde...
      • Re: Bezradnost s compizom 13.10.2008 | 19:11
        Morfo   Návštevník
        No ja ked dam ccsm tak ked kliknem na general options tak sa mi nezobrazi ziadne dalsie okno s nastaveniami..ako keby som tam nemal nejaky ten plugin.. A ked dam pridat plochu cez workspace preferences tak tam dam columuns:4 row:4 a nespravi to nic...
        • Re: Bezradnost s compizom 13.10.2008 | 19:17
          Avatar dotmindes   Používateľ
          Co mas za distro a ktore prostredie?Normalne ako si do listy vkladas rozne veci tak tam si pridaj menenie ploch,alebo myslim ze by si to tam mal mat defaultne.Ak to tak nejde tak musis mat v prostredi nejaku chybu,lebo to je samozrejmost ako vytvorenie zastupcu na ploche.Je to jednoducho funkcia ktora tam neni len na okrasu.
          • Re: Bezradnost s compizom 13.10.2008 | 19:21
            Morfo   Návštevník
            hej ono mi to tam prida..ale len ked nemam zapnuty compiz...a ked compiz zapnem tak uz mam zase len 2. No uz som to vyriesil. Doinstaloval som cez synaptic managera simple CCSM a ked som si to spustil tak mi nabehlo to okno co mi nechce nabehnut pri general options a uz mam 4 plochy a aj kocka sa toci :-D....
            • Re: Bezradnost s compizom 13.10.2008 | 19:39
              Dotmindes   Návštevník
              Super,gratulujem...
              • Re: Bezradnost s compizom 30.10.2008 | 12:03
                filip212   Návštevník
                no ja som nevedel kde mi compiz dalo tak som ho dal spustiť cez konzolu a toto mi vipísalo

                Checking for Xgl: not present.
                Detected PCI ID for VGA: 01:00.0 0300: 10de:01d3 (rev a1) (prog-if 00 [VGA controller])
                Checking for texture_from_pixmap: present.
                Checking for non power of two support: present.
                Checking for Composite extension: present.
                Comparing resolution (1280x1024) to maximum 3D texture size (4096): Passed.
                Checking for nVidia: present.
                Checking for FBConfig: present.
                Checking for Xgl: not present.
                /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'manager'
                /usr/bin/compiz.real (core) - Warn: Plugin 'core' already active
                /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
                GConf backend: There is an unsupported value at path /apps/compiz/plugins/scale/allscreens/options/initiate_edge. Settings from this path won't be read. Try to remove that value so that operation can continue properly.

                co mam urobit???
                • Re: Bezradnost s compizom 30.10.2008 | 12:09
                  filip212   Návštevník
                  som v linuxe ešte lama tak sa pls nesmejte ak je to ľahké