linux na externom disku

Sekcia: Hardware a Drivery 13.10.2008 | 21:42
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
Zdravim chcel by som si dat linux aj na externy disk, potreboval by som vediet ako to urobit z bootovanim lebo na tom disku neplanujem mat len 1 system chcem tam toho mat viac, predstavoval by som si to tak ze na samotnom disku by s nachadzal adresar /boot adresar /linux1 /linux2 atd... a n* /dokumanty atd....., dala by sa vycinit nejaka takato sialenost hodil by sa my nejaky link na to ako to nastavit pripadne nejaky hint.
    • Re: linux na externom disku 13.10.2008 | 22:59
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      hint, standardne ked si robis tzv live USB tak ti to hodi ten skript na 1. particiu na disku. nie je ale problem nasledne tu particiu skopirovat na 2. oddiel disku, a prepisat /boot/grub/menu.lst a fstab danej instalacie a nabehne ti to.

      vacsina distribucii, si myslim, ma moznost vytvarat live usb, cize ja by som postupoval asi tak. spravim jednu, hodim to na druhu particiu a potom spravim 2.,3.4.,5....a tak.
      ak to chces mat ale vsetko vramci 1 particie tak to mozno bude trochu zlozitejsie, ale tu ti uz neporadim...
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: linux na externom disku 16.10.2008 | 23:17
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        Dík za radu, ale ja by som to chcel mat všetko v rámci jednej partície
        • Re: linux na externom disku 16.10.2008 | 23:32
          WlaSaTy   Návštevník
          no, loopback device znesie aj takuto poziadavku. ale nebude to moc zlozite?