HP 6735s webcam

Sekcia: Hardware a Drivery 15.10.2008 | 14:24
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravim, akosi sa mi nepodarilo rozbehat webcameru v notebooku. Gqcam aj camorama hlasia(samozrejme) ze nemozu najst /dev/video(0) a preto by ma zaujimalo ako ju mozem rucne detekovat, prip. inac rozchodit.
ď
    • Re: HP 6735s webcam 15.10.2008 | 14:50
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Presne tento isty book som kupil aj ja, nahodil som tam openSUSE 11, no uvidi sa zatial je to kapanek nestabilne.
      Aj ja by som velice rad vedel ako sa da rozbehat ta webcamera a okrem toho aj wifina s bluetooth. Neviem preco, ale hardverove tlacidlo na zapnutie a vypnutie wifiny mi prestalo fungovat, pricom v openSUSE 10.3 v pohode islo.

      Inak sa mi raz nejakym zazrakom podarilo nastartovat tu webcameru cez TV Viewer, ale ked som to vypol a chcel znova zapnut tak nist, vyhodilo len chybu :::
      Unable to grab video.
      Video display is not possible with the current plugin configuration. Try playing with the configuration options of the V4L2 plugin.

      Inak este zopar problemikov mam :::
      1. ako sa daju upravovat niektore subory ku ktorym je treba pristupovat s pravami roota ? (V ubuntu len dam alt+F4 gksudo nautilus a hotovo, alebo v terminalu sudo gedit .....)

      2. Disk mam rozdeleny na root, swat, a zvysok disku ext3, ale do toho disku ext3 kde je zvysne miesto nemozem kopirovat, ani nic, je tam len jedna zamknuta zlozka lost+found a zabera 6,4 GB. Ako sa udeluje prava tu v openSUSE11 aby som mohol aj stym diskom pracovat ???

      3. Preco sa mi stava to, ze ked si zapnem Compiz a nastavim nejake minimalne efekty a kocku a ked restartnem system, znova je to vypnute a bez vsetkych nastaveni, ktore som predtym urobil ?

      4. ked vypinam notebook, preco sa mi automaticky nevypne ? Nahodi sa usplash screen ako pri zapinani prejde ta ciara do konca a nic, caka. Vypne sa az ked ja stlacim power tlacidlo, ako sa to da nastavit aby sa to automaticky same vypinalo ???

      Zatial tolko, mna este urcite nieco napadne, len teraz si nato nespomeniem ...
      Diky za vseky rady ...
      Slackware
      • Re: HP 6735s webcam 15.10.2008 | 15:09
        ello   Návštevník
        1. prihlásiť sa ako root, v konzole su
        a zadať heslo, otvoriť súbor, upraviť
        2.na disku nemáš

        /home

        teda tvoje nastavenia sa nemajú kde uložiť

        nastavenie práv chmod



        • Re: HP 6735s webcam 15.10.2008 | 19:24
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Hej to je pravda ze na tom disku nemam /home, ale tam sa ani nemaju ake nastavenia ukladat, ja to chcem mat len ako odkladaci priestor ako dalsi disk. Inak som si myslel ze sa to bude nachadzat v /media ako aj v Ubuntu kde mam vsetky disky, ale zas je pravda ze to su ntfs disky.
          Mohol by si mi pls presnejsie popisat ako mam pouzit ten prikaz chmod ? Ako sa to aplikuje ? Skusal som dat chmod --help ale nejaksi mi to nepomohlo ...
          Slackware
      • Re: HP 6735s webcam 15.10.2008 | 16:11
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Zatial sa mi ten notebook velmi pozdava a pod ubuntu hardy bezi velmi dobre a takmer vsetko sa mi podarilo rozbehat na prvy krat, trocha som mal problem s tym tlacitkom na wifi, ale ked som to vo windowse aktivoval, tak to uz islo vypinat aj zapinat aj v linuxe. Len s tou kamerou sa mi zatial velmi nedari:(
        • Re: HP 6735s webcam 15.10.2008 | 17:01
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          takze takto som zistil typ kamery a jej id:

          sudo lsusb
          Bus 007 Device 002: ID 04f2:b083       Chicony Electronics Co., Ltd 

          luvcview -d 04f2:b083 vsak vypisalo toto:
          luvcview version 0.2.1 
          Video driver: x11
          A window manager is available
          video 04f2:b083 
          ERROR opening V4L interface 
          : No such file or directory

          btw, na http://linux-uvc.berlios.de/ tam kamera s tymto id nebola
          vie niekto ako dalej?
        • Re: HP 6735s webcam 15.10.2008 | 19:54
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          nuz okrem tej kamery sa mi nedari ani stym tlacitkom, skusil som nabootovat live cd PCLinuxOS a tam mi to tlacitko v pohode islo, nechal som ho zapnute a restartol Comp a ter je v SUSE zas furt zapnute, teda ci je ozaj zapnute tak to neviem, len svieti namodro ako by bolo aktivne ...
          Slackware