Mac adress problem

Sekcia: Hardware a Drivery 17.10.2008 | 01:21
vreten   Návštevník
Zdravim. Mam taky problem vzdy po zapnuti pc mi pre "nvidia nforce network adapter" nahodi inu MAC a detekuje ju ako new sietofku. chcem to zastavit co s tym ?. Neexistuje daky editor na bios v sietovke ?
    • Re: Mac adress problem 17.10.2008 | 10:13
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      ja som tym tiez mal problem.ja som menil mac adresu takto http://www.blogspot.sk/2007/01/03/zmena-mac-adresy-linux-bsd-macosx-win/ .len jediny problem je ze vzdy po restarte musis tento cyklus urobit este raz.
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
    • Re: Mac adress problem 17.10.2008 | 16:28
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      mne zabera toto, staci povitiahnut kabel, zmenit mac, kabel vratit a ides. Mac adresa Ti zostane aj po restarte. Odporucam si predtym niekde poznacit aku mas teraz mac adresu aby si si ju potom mohol zmenit. Alebo ak vypnes kompletne PC/notebook od elektriky, nie iba vypinacom, alebo vypnutim, tak sa Ti vrati adresa do povodneho stavu.

      ip link set eth0 address xx:xx:xx:xx:xx:xx
    • Re: Mac adress problem 17.10.2008 | 17:18
      still   Návštevník
      v subore /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules si uprav/pridaj tento riadok

      SUBSYSTEM=="net", ACTION=="add", DRIVERS=="?*", ATTR{address}=="MAC_ADRESA", ATTR{type}=="1", NAME="eth0"

      kde MAC_ADRESA nahrad svojou MAC, pripadne miesto ?* pouzi driver sietovky.
    • Re: Mac adress problem 17.10.2008 | 22:14
      Vreten   Návštevník
      No dakujem za odpovede ale mne sa stale po nabootovani zmeni nazov eth0 potom 1 2 3 ... a ked hodim skript po spusteni tak mi nejde pravdaze lebo eth uz ma ine meno a stale pisat rucne sa mi to nechce neda sa to premenuvanie zastavit ?