mail subory

Sekcia: Konfigurácia 17.10.2008 | 16:28
Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
Ahojte,

neviete nahodou ako by sa dalo prekonvertovat prilohy mail suborov(ASCII) na serveri na realne typy, napr. pdf, exe, atd.

vdaka
    • Re: mail subory 17.10.2008 | 16:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pravdepodobne pojde o base64 encodovane prilohy, staci ti lubovolny decoder pre base64
      • Re: mail subory 17.10.2008 | 16:59
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        A este ich asi bude treba povytahovat z emailov. Ale tu zalezi, ci mas maildir, mbox alebo niektory z hromady inych formatov ukladania emailov.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: mail subory 17.10.2008 | 17:12
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aku to ma teraz koncovku? dokaze to otvorit nejaky textovy editor. napriklad gedit?
      • Re: mail subory 17.10.2008 | 17:22
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        pozerat napriklad encodnute pdfko v gedite? idem skusit, mozno ma napadnu nove myslienky :)
        • Re: mail subory 17.10.2008 | 17:51
          Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
          a ked mam v jednom maily viac priloh rozneho typu ?
          • Re: mail subory 17.10.2008 | 18:15
            WlaSaTy   Návštevník
            a2ps (any to poscript) a nasledne ps2pdf vo for cykle pre kazdu jednu prilohu, bacha na unikatne nazvy. otazkou je ci chces konvertovat skutocne vsetky typy suborov, napriklad nieco ako autorun.inf ti bude v pdf ako textak s neproporcnym fontom skutocne na jednu vec.
            • Re: mail subory 17.10.2008 | 21:06
              Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
              pdf by bolo riesene, ale ako mam vediet o aky typ sa jedna...moze tam byt exe, jpg,zip, atd...z jednoducheho maildir suboru to tazko zistit nie? a odkial viem, kde konci jedna a kde zacina dalsia priloha ?
              • Re: mail subory 17.10.2008 | 21:12
                Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
                chcel by som totiz parsovat maily a nasledne vkladat ich do databazy...
              • Re: mail subory 18.10.2008 | 00:05
                WlaSaTy   Návštevník
                :pdf by bolo riesene
                keby si pouzil plne dokumentovanu verziu zobrazovaieho formatu, tak ano.

                :moze tam byt exe, jpg,zip, atd...
                na identifikaciu suborov existuje nastroj file, vrelo odporucam.

                :z jednoducheho maildir suboru to tazko zistit nie?
                maildir, mbox, vsetko jedno. dolezite je nejakym sposobom prejst postu a dekodovat z mime/uue prilohy.

                :a odkial viem, kde konci jedna a kde zacina dalsia priloha ?
                keby si sa pozrel do tej posty a nasiel k tomu prislusne RFC, tak to uz vies. oddelovac je v hlavicke. ale napriklad html format spravy je uvedeny ako priloha ...


                PS.: ak Ti ide o Document Storrage System, tak sa nehaj inspirovat firmami ktore to uz robia viac ako 10 rokov. Zaruci Ti niekto ak sa zmeni jeho struktura ze to precitas? Je pravda ze to budes generovat ty, ale istota je v inych medziach percent.
                • Re: mail subory 18.10.2008 | 13:20
                  Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
                  :maildir, mbox, vsetko jedno. dolezite je nejakym sposobom prejst postu a dekodovat z mime/uue prilohy
                  ved prave o to mi ide, akym nastrojom tu postu dekodovat

                  :na identifikaciu suborov existuje nastroj file, vrelo odporucam.
                  budem velmi rad, ked mi ukazes ako zistit z maildir suboru typy priloh

                  PS: bol by som este radsej, keby som dostaval pouzitelne odpovede
                  • Re: mail subory 18.10.2008 | 13:41
                    WlaSaTy   Návštevník
                    :ved prave o to mi ide, akym nastrojom tu postu dekodovat
                    napriklad uudecode.

                    :budem velmi rad, ked mi ukazes ako zistit z maildir suboru typy priloh
                    ukaz mi postu s malou prilohou a ja ti vysvietim riadky na to urcene. ale v tomto pripade je lepsie pouzit nastroj file pretoze postove programy tam daju hociaku volovinu, najme ak sa jedna o spam.

                    :PS: bol by som este radsej, keby som dostaval pouzitelne odpovede
                    ak chces link na hotove riesenie ktore by si mohol pouzit bez toho aby si sa pozrel na to co chces urobit, tak to kludne povedz.
                    • Re: mail subory 18.10.2008 | 19:45
                      Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
                      Preco? mas ten link? :)
                      Niee, pravdeze chcem sa na to pozriet, len sa velmi nevyznam v tejto teme, chcel som len zistit narocnost, a pripadne aplikacie, ktore by mi mohli pomoct...

                      Inac vdaka za rady, trosku ma nakopli :) Skusim sa s tym pohrat, ale to s tym file-om mi nijako nejde do hlavy :)
                      • Re: mail subory 18.10.2008 | 20:33
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Samozrejme, len cenova ponuka pri tych komercnych produktoch by ta neoslovila.

                        Inak s tym nastrojom file mas smolu. Ak sa ti nechce vyskusat a pozriet dokumentaciu, tak budes asi smutny.
                        • Re: mail subory 18.10.2008 | 21:06
                          Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
                          Nejde o to, ze sa mi nechce pozriet dokumentaciu, ale neviem kde by som ho pouzil....na zaklade "Content-Type: application/msword" viem, kde zacina dalsia priloha, resp. konci ta predchadzajuca(viem aj typ)...pomocou base64 viem decodovat...ak sa nemylim, len treba poskladat maly program, ktory bo to robil automaticky...

                          Len tak zo zaujimavosti poznas podobne komercne programy ?
                          • Re: mail subory 18.10.2008 | 21:25
                            WlaSaTy   Návštevník
                            :viem aj typ
                            tak mi povedz typ suboru ktory sa vola anna-kurnikovova-naked-tits.jpg.exe, content type sa v tomto pripade uvadza tiez ako multimedia.

                            inak, ohladne tvojej zvedavosti. ja som spominal systemy, nie programy.
                            • Re: mail subory 18.10.2008 | 21:37
                              Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
                              Tato debata nevedie nikam, vdaka za rady!

                              Prajem pekny vecer!