Aky je podiel Linuxu?

Sekcia: Komunita 28.10.2005 | 00:11
Avatar radkope Mandrake  Používateľ
Zaujimalo by ma ze aky je podiel Linuxu respektive jeho distribucii na trhu, teda kolko prcent ludi ho realne pouziva na Slovensku a aj vo svete. Ak sa to da niekde zistit napiste prosim link. Vopred dakujem....
    • Re: Aky je podiel Linuxu? 09.07.2005 | 18:14
      Aganemnon   Návštevník
      Pol roka dozadu som cital v nejako casaku nieco okolo 4percenta urcite do 5 na svete. Teraz mozno je na tom lepsie. Ale ruku do ohna za to nedam. :)
    • Re: Aky je podiel Linuxu? 09.07.2005 | 18:48
      borgcube   Návštevník
      counter.li.org
    • Re: Aky je podiel Linuxu? 09.07.2005 | 20:13
      lukipuki   Návštevník
      Podľa nejakých štatistík prístupu na internetové stránky to vychádzalo okolo 1%.
    • Re: Aky je podiel Linuxu? 09.07.2005 | 20:37
      peter golis   Návštevník
      jednoznacna odpoved neexistuje. uz len koli tomu ze pocty sa menia kazdu sekundu. vela firiem napriklad ani nevie kde vsade ma nainstalovany linux. tak isto sa linux realne pouziva v roznych zariadeniach o ktorych by to nikto nepovedal (divx prehravace, routre, acces pointy, print servre, digitalne satelity, dokonca aj auta, pda, telefony). a vela statistik napriklad z webu je nepresnych, ved prehliadace sa museli podpisovat ako internet exploiter aby ich vobec ty ignorantsky webmasteri pustili na svoje stranky.
      • Re: Re: Aky je podiel Linuxu? 18.07.2005 | 11:46
        m@rtin   Návštevník
        Opera to robi este aj teraz...
      • Re: Re: Aky je podiel Linuxu? 04.10.2005 | 00:05
        Pietro   Návštevník
        Niekto v Cechach testoval s linuxom Navrcholu.cz a vyslo mu, ze Konqueror na linuxe sa zaznamenava ako MAC OS a Opera na linuxe ako Windows. A vtipne je, ze Opera so zapnutou identifikaciou ako MSIE na linuxe sa zaznamenava ako IE/Linux.
    • Re: Aky je podiel Linuxu? 04.10.2005 | 15:47
      PH   Návštevník
      Statistika: http://technet.idnes.cz/software.asp?r=software&c=A050822_103210_software_psp
    • Re: Aky je podiel Linuxu? 28.10.2005 | 00:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Tak potom aj ten WinXP co mam na druhom PC je linux :D