Spustenie naistalovanej hry z run

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2008 | 00:00
Avatar fulo   Používateľ
Dobry den mam mali problem neviem spustit hry v mandirva linux 2008 spring. Nainstaloval som ju v pohode spustil tiez iba ked ju chcem opatovne spustit co mam robit hru viem ja najst kde je ale nejako to nejde ucim sa pomalicky som uplny novacik v linuxe a chcem zacat najprv z instalackami a pomali sa prepraovavat dalej a dalej :) Asi budete mat zo man hlavu v smutku al dufam ze to nejako zvladneme spolu. A este jedna vec ak mozem poradte mi ako sa davaju na plochu tie hodinky poznamkovy blok ... kde to amm hladat a pod cim ako sa to vola :) Windows ma prestal bavit a chcem sa ucit linux iba nemam ucitela :( Debian viem ze je dobry ale asi to bude na zaciatok moc a pod ubuntu mi nesiel NTFS disk vobec tak mam mandrivu zatial. Dakujem za pochopenie a dufam ze sa niekto ozve
    • Re: Spustenie naistalovanej hry z run 18.10.2008 | 00:18
      ello   Návštevník
      Ahoj, pre začiatok je dobré pozxrieť sem: manuál
    • Re: Spustenie naistalovanej hry z run 18.10.2008 | 01:03
      eM   Návštevník
      ahoj,

      ucitelem si budes sam - ale ber to pozitivne.
      Snaz se na vsechno prijit sam - chybami se clovek uci (klise, ale plati), googluj a az v nouzi ptej ;)
      Jestli mas dost pameti (1gb a vic) tak si klidne hraj s live CD - nastavuj, doinstalovavej atd. bez zasahu na HDD.

      Manual si urcite precti...
      a pokud mas KDE3 a nechce se Ti cekat, tak vez ze v KDE3.x je "Superkaramba" a jeji motivy bud pridas primo jeji pomoci, nebo stahni z kde-look.org

      PS: zkus treba slax (cesky6.0?- ftp.slax.org) - ten mi prijde vdecny. 3D plochu asi nerozbehas, ale .lzm moduly si jednoduse naklikas (prace jako ve win - najdes .lzm modul, treba flash, naklikas pridani a je to ... ;) Jinak Mandriva dobry, ale osobne jsem ji vymenil za PCLinuxOS - jelikoz je rychlejsi. Ale nenutim...
      • Re: Spustenie naistalovanej hry z run 18.10.2008 | 10:12
        Avatar fulo   Používateľ
        no to spustenie hry som hladal ais vsade a nikde som to na google nenasiel to naistalovanie v pohode ale spustenie nie tak isto ako v mandiva naistalovanie tar.bz suborov som zufali rad googlim ked mam problem ale nemozem to najst :( inak pc nie je spatny pamete mam 3 GB a rychost je v pohode aj v mandriva rad by som mal kubuntu ale nemozem rozbehat ntfs disk :(
        • Re: Spustenie naistalovanej hry z run 18.10.2008 | 13:34
          Avatar mafo2210 Ubuntu GNOME  Používateľ
          pri instalacii musis dat importovat nastavenia win. V ubuntu sa to pyta pri ukoncovani intalacie a zavadzani grub loader= dual boot
          • Re: Spustenie naistalovanej hry z run 18.10.2008 | 13:35
            Avatar mafo2210 Ubuntu GNOME  Používateľ
            a na hranie pod linuxom je napr. playonlinux + wine