Ubuntu 8.10 s ATI funguje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2008 | 15:47
jarok   Návštevník
Priblizne pred tyzdnom som upgradoval na ubuntu 8.10 a po mnozstve clankoch ktore som si precital ohladaom ati ovladacov na U8.10 vam prinasam navod ako spojazdnit neslobodne ati ovladace na Ubuntu 8.10 ktore ich vraj nepodporuje.Takze prvym sklamanim s upgrade bolo to ze sa mi nespustil graficky rezim.A tu je navod ako to dosiahnut :).

1>Odstrante vsetky ati ovladace (sudo apt-get remove xserver-fglrx-driver,xserver-xorg-video-ati)
2>Dalej je potrebne nainstalovat (sudo apt-get install envyng-core)
3>Spusti prikaz envyng -t

A toto je cely postup ako sa mi podarilo rozbehat ako graficke prostredie tak i 3D Desktop na tak kritizovanych ovladacoch ati.
    • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 23.10.2008 | 15:50
      jarok   Návštevník
      Este podotykam pre novacikov ze prikaz envyng -t vas prevedie jednoduchym menu kde si mozete vybrat jak instalaciu tak i odinstalaciu driverov ATI a NVIDIA.
      • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 24.10.2008 | 19:03
        JeFo   Návštevník
        no, vsetko je to pekne, ale v menu envyng -t mi to ukayuje len driver 8.5, teda ten co mam teraz nainstalovany
        nevies ako to zmenit?
        • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 26.10.2008 | 20:55
          Avatar jarok Ubuntu 8.10  Používateľ
          To nevadi aka verzia tam je.Aj mne nainstalovalo iba ten driver ktory som mal ale rozbehol sa system ez problemov a oto mi aj slo.Pretoze predtym mi system nenastartoval do grafickeho rezimu vobec.Skus to potom cez synaptic.Mne potom updatovalo nejake drivre.
          • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 08.11.2008 | 02:13
            citro   Návštevník
            veľká vďaka ti.. to je to čo som potreboval. už to všetko beží ako pred tým :)
    • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 31.10.2008 | 20:06
      Pedro   Návštevník
      Mno neviem neviem. Ja som vcera nainstaloval oficialne vydanie ubuntu 8.10 a grafika ati mi ide bez akychkolvek problemov. Samozrejme tie propietarne. Ba dokonca glxgears mi ukazuje rekordne cisla ktore som nikdy nedosahoval.
      • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 10.11.2008 | 01:27
        lastmohikan   Návštevník
        Ja mam dell a aticku. a mam taky problem ze ked mam zapnute efekty tak mi blika VLC a osatne graficke prehravace. pocul som ze je to tym ze pri efektoch sa neak inac zobrazuje plocha neviete kde by som to nastavil ?
        • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 21.11.2008 | 19:08
          Avatar lubos679   Používateľ
          No to, aby to neblikalo, dokaze jedine nVidia so svojimi drivermi. Ale napriklad ked mam aj zapnuty compiz, a prehravam, tak mi to na ATI nepreblikava, pokial nemam nastavenu priesvitnu plochu a nevyskakuju mi ziadne okienka, napriklad IM. Jednoducho ak je plocha v kludovom stave, tak aj pri compize nic neblika. Mozem hrat OpenArenu alebo pozerat videa. Akonahle mi niekto napise na skype, vyhodi mi okienko na plochu a zacne blik.
    • Re: Ubuntu 8.10 s ATI funguje 21.11.2008 | 17:38
      Avatar SHato UBUNTU 8.04.1  Používateľ
      No mne ATI grafika po upgrade na 8.10 nefunguje... po nabootovani sa xserver nespusti a je len cierna obrazovka a jedno co funguje je restart cez ctrl+alt+del... system naskoci len po "opraveni xserveru" .. skusal som aj tento navod, nainstaloval som si ten ATI driver ale nic sa nezmenilo.. :/