ubuntu si poplietlo gnome a openbox???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.10.2008 | 13:55
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
narazil som na velmi zaujimavu vec.

pri upravach ubuntu intrepid RC som pouzil rovnaky postup ako pri upravach hardy. takze toto pridat, toto vymenit. obcas sa zmenil nazov nejakeho balika, no to sa riesilo jednoducho vyhladanim noveho nazvu a vsetko ok.

problem nastal pri spusteni. pekne krasne sa to spusta, nap ozadi ten kozorozec, no panely nikde. nikde nic. kliknem pravym, a tu si uvedomim, ze som v openboxe. tak to ako toto?

medzi programamy ktore som pridaval sa samozrejme openbox nachadza, no nejako to vymenilo. z mne dosial neznamej priciny.

jednoduchy proces, odhlasenie z openboxu, dostal som sa do GDM. tam pekne krasne vyberiem GNOME. na moje prekvapkanie sa vsak znovu spustil openbox.

Co s tym? da sa niekde nastavit ktore prostredie pustat skor? a akym sposobom urobim aby to GNOME islo? alebo je sanca ze pusta openbox preto, lebo sa gnome neda spustit?
    • Re: ubuntu si poplietlo gnome a openbox??? 25.10.2008 | 13:58
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      este podotykam, ze v openboxe "gnome" funguje. teda ked nariadim spustenie gnome panelu a nautilusu, tak vsetko sa spusti a funguje ako ma...
      • Re: ubuntu si poplietlo gnome a openbox??? 25.10.2008 | 14:04
        ---   Návštevník
        vyvojar tvojich "kvalit" sa pyta na taketo triviality?
        Nalejme si konecne cisteho vina o tvojich schopnostiach. Co nejde naklikat tomu nerozumies?
        Pripadas mi ako uzivatel windowsu, ktoremu posunuli ikonu IE o par cm vedla a je z toho vykolajeny a nevie co ma robit.
        • Re: ubuntu si poplietlo gnome a openbox??? 25.10.2008 | 14:06
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          dakujem za tvoj koment ktory mi (aj vsetkym ktory sa s niecim takymto stretnu) veeeelmi pomohol...
          • Re: ubuntu si poplietlo gnome a openbox??? 25.10.2008 | 15:13
            WlaSaTy   Návštevník
            Mam sto chuti sa pridat k tomu komentaru. Gnome je toolkit na ktorom je zalozene prostredie, Openbox je Window manager. Takze ak nahradili Metacity nastrojom Openbox, tak nim akoze nahradili gnome-desktop? Sa divim ze si sa neopytal tuto otazku ked si prvy krat videl 3d desktop kedy Beryl/Compiz(fusion) nahradili Metacity ci iny WM.

            • Re: ubuntu si poplietlo gnome a openbox??? 25.10.2008 | 17:01
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              uz vyriesene. ano viem aky je vztah gnome a openbox.

              problem bol s jednym z gnome suborov, system nasledne pustalo openbox kedze nebolo mozne spustit plnohodnotne gnome.