ako dat graficky dokopy md5sum a wget?

Sekcia: Programovanie 31.10.2008 | 11:37
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Zdravim. Ano, znovu napad na program, ktory nedokazem vytvorit. Talze ak sa bude niekto nudit, tak s tym moze pomoct.

Princip je pomerne jednoduchy. Pouzivatel spusti program, kde bude niekolko linuxovych distribucii v akomsi zozname. Po zvoleni niektorej (a tuknuti enteru alebo tlacidla OK) sa zacne iso subor stahovat. Okrem toho stiahnuty subor aj "zemdepetkuje" a prida tiez zaznam z internetu. Teda ten tam bude vlastne hned.

Grafika:

-----------------------------------------------------------------------------------
Vyberte si distribúciu, ktorú chcete stiahnúť:


<odkaz na wget>Ubuntu 8.10</odkaz>
MD5 NET: 123abcdef456123abcdef456123abcdef456
MD5 HDD: 123abcdef456123abcdef456123abcdef456
<odkaz na wget>OpenSUSE 11</odkaz>
MD5 NET: 6123abcdef456123abcdef456123abcdef45
MD5 NET: <volny riadok>

<tlacidlo OK> <pridat ISO> <aktualizuj>

-----------------------------------------------------------------------------------




moje poznamky:

wget http://tamahentam.com/obraz.iso && md5sum (toto co stiahlo) && dopisat do tabulky pod netove md5, nech je jasne vidno ci je to rovnake alebo nie...

pridat iso - jednoducha tabulka s pokynmi na poslanie md5 a linku na urceny mail

aktualizuj - cez wget stiahne novu verziu tabulky z netu




takze... kto sa zapoji? a aky je na to vas nazor?
    • Re: ako dat graficky dokopy md5sum a wget? 31.10.2008 | 11:45
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      md5sum -c blabla.md5sum

      nestaci?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: ako dat graficky dokopy md5sum a wget? 31.10.2008 | 11:55
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no stacilo by keby sa stahoval bezne aj ten md5sum... ale tak myslim ze OK
    • Re: ako dat graficky dokopy md5sum a wget? 31.10.2008 | 11:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      blbost. staci urobit webovu sluzbu, aj tak musi byt user online ak chce stahovat. webova sluzba sa lahsie aktualizuje, spravuje. po zmene linkov treba upravit a rozdistribuovat program znava. zbytocne. ak chce aj niekto zoznam distier, tak nech ide na distrowatch, tam ma aj linky...
      • Re: ako dat graficky dokopy md5sum a wget? 31.10.2008 | 11:54
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        asi mas pravdu. napad je, no... asi by to nebolo nic co by vyrazne zmenilo svet k lepsiemu
        • Re: ako dat graficky dokopy md5sum a wget? 31.10.2008 | 13:21
          WlaSaTy   Návštevník
          A k tomu kontrolnemu suctu: md5 poskytuje sluzba ktora vytvorila dany subor takze spravca zoznamu by ho pri pridani mal aktualizovat priamo od dodavatela.

          Zoberme si priklad:
          zadefinujem novy iso image do listu (napriklad cez Masarykovu univerzitu v Prahe), stiahnem ho zle a vytvorim si z lokalnej a poskodenej kopie zly kontrolny sucet pretoze odignorujem ten co vznikol pri builde daneho ISO Image. Tymto zabezpecim ze vsetci sa budu do kolecka snazit stiahnut rovnako poskodeny subor ako sa to podarilo mne ale nikomu sa to nepodari. A tak im znechutim danu distribuciu uz len koli tomu ze som urobil chybu za ktoru moze funkcionalita internetu ale nepredisiel som jej korektnym procesnym riadenim.

          Takze lokalne checksumy pchat do zoznamu, nie. treba zobrat tie co su uvedene na stranke distribucie v sekcii download.