Upgrade balickov

Sekcia: Ostatné 02.11.2008 | 20:09
Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
caute,
doteraz som upgradoval len to, co som naozaj potreboval, vacsinou zopar driverov, apache, mysql, php, pripadne kodeky cez apt-get. Dnes som zistil, ze je toho mrdne vela na upgrade. Tak 500mega:) V podstate mi vsetko funguje ako ma, nevidim dovod upgradu. Na druhej strane by nezaskodilo, ak by bolo vsetko up-to-date. Bojim sa vsak, ze pri takom rozsiahlom upgrade by sa mi tam mohol skor spravit krasny bordel ako poriadok. Vychadzam zo zlej skusenosti, ked som ako novacik dal dist upgrade na lenny a v podstate sa mi odpalilo vsetko zo systemu, aj apt, aj dpkg, aj xorg takze som stahoval baliky cez lynx ako debil cely den az som nakoniec radsej nainstaloval na novo lenny...tak ak ma niekto skusenosti s hromadnym upgradom balickov, nech sa podeli. Vdaka
P.S.: dva dni budem mimo, takze nebudem vediet reagovat/podakovat sa :)
    • Re: Upgrade balickov 02.11.2008 | 21:26
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      mozno si nezvolil najlepsi sposob, ja som si tiez musel opravovat system pred par mesiacmi

      ale upgrade medzi distrami a rolling updates su dve rozne veci
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Upgrade balickov 03.11.2008 | 01:26
      kipikasa   Návštevník
      na 3 pc som bez problemov upgradoval z debian 3 na debian 4 (hned ako bol sarge stable). 500mb update moze byt aj vdaka ooo, a update treba robit priebezne, su to bezpecnostne zaplaty...
      • Re: Upgrade balickov 04.11.2008 | 03:55
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        ako security updates samozrejme instalujem cez aptitude, ako vsetky ostatne upgrady...sec.updates kontrolujem dokonca kazdy den....mna len naozaj zaujima ten hromadny update...minule som dokonca dal upgradovat softy (pidgin, gimp atd) ktore bezne pouzivam, no po update sa mi nespustili, lebo sa odkazovali na kniznice z inej lokacie ako povodne boli, takze som musel symlinkovat...dost to sralo...ja rad budem mat up-to-date system, i ked momentalne som nadmieru spokojny, ale nie za cenu toho, ze to budem musiet tri dni hasit :)
        • Re: Upgrade balickov 04.11.2008 | 04:43
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          tak naco hasis ked ti to ide?

          alebo si zabackupuj, updatni a ked nepojde hod to naspat...

          ale naozaj neviem preco chces updatovat ak ti to neprinesie iny uzitok ako to ze budes up to date...
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: Upgrade balickov 04.11.2008 | 13:43
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            miso, ja nikde nevravim, ze chcem updatovat vsetko, ved pisem, ze si updatujem len, to, co sa "patri" updatovat. Len vravim, minule som zo zvedavosti listol zoznam, a zbadal som riadnu haldu dostupnych updatov, tak som si pomyslel, ze by som to mohol skusit....
            no ale mas pravdu, naco....ked sa to dosere tak musim hasit, ked sa to podari, extra uzitok z toho mat nebudem...:)