Netlimiter

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.11.2008 | 16:53
Avatar lubos679   Používateľ
Ahoj.
Pouzivam Transmission vo verzii 1.22, ale obmedzenie uploadu na 27KB/s ho moc netrapi. Jednoducho chcem seedovat, ale tak, aby sa dalo este aj kludne surfovat a neprestavalo hrat stream radio. Transmission v monitore systemu uploaduje tak sekane....raz pusti do siete 50KB/s a inokedy dava 5KB/s, aj ked v Transmission ukazuje stale 27. Potom je internet nepouzitelny. Chcel by som mu obmedzit nejakym sposobom upload,aby mu povolilo 27 a hotovo. Nic navrch, pretoze mam linku 256kbit/s.
Myslim ze netlimiter pre Windows mohol obmedzit traffic urcitemu procesu. Je podobny program aj na Linux?
Dik.
    • Re: Netlimiter 03.11.2008 | 18:26
      Peter2   Návštevník
      No ja pouzivam Transmission 1.33 na Ubuntu. A ked nastavim v nastaveniach programu, prip. v Podrobnostiach daneho tahaneho torrentu upload napr. 10 KB/s tak mi to neaploaduje viac ako 10 KB/s. Mozno pomoze ak skusis aktualizovat Transmission. Su myslim este novsie verzie ako 1.33.
    • Re: Netlimiter 04.11.2008 | 01:28
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      trickle pre jednotlive processy, alebo wondershaper pre cely interface, odporucam wshaper, aj ked chces limitovat len 1 process je to efektivnejsie a jednoduchsie a ma to ten isty efekt, teda za predpokladu ze nechces stiahut ten upload transmission na polovicu alebo tretinu pasma
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Netlimiter 04.11.2008 | 15:45
        Avatar lubos679   Používateľ
        No Transmission novsi nejdem davat, pokial nieje v repozitaroch, aj ked je mozne ze to uz je v novsej verzi s tym limitovanim lepsie.
        Inak diky za tip, nainstaloval som trickle, ze vyskusal, ale nejak mi to nefunguje. Zadam trickle -u 27 a nic sa nedeje.
        Vie mi niekto povedat ako nastavim pre transmission upload 27KB/s?
    • Re: Netlimiter 08.11.2008 | 18:40
      Avatar lubos679   Používateľ
      Vie niekto? dakujem
    • Re: Netlimiter 09.11.2008 | 01:45
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no ja robim s torrentami cez deluge a uplna spokojnost. obmedzovanie funguje tiez
      • Re: Netlimiter 09.11.2008 | 15:46
        Avatar lubos679   Používateľ
        No mozem sa to spytat takto:
        Ponukne mi niekedy Debian Lenny normalne v aktualizaciach novu verziu Transmission? Napriklad upgrade verziu 1.33?
        Mam Lennyho. Alebo zostanu povodne verzie, jedine si stiahnut potom novu verziu Debianu ked vyjde?
        Bo v novsej verzii by to malo byt uz vyriesene, a nechcem ju tu davat rucne, radsej pockam, len ci sa dockam.
        Deluge som mal, dobry klient, ale mam radsej jednoduchost. Transmission sa mi paci.
        • Re: Netlimiter 13.04.2009 | 12:25
          Avatar lubos679   Používateľ
          No to uz bolo davno. Teraz uz chapem ze v Debiane a Ubuntu davaju nove verzie programov az ked vyjde nova verzia celej distribucie. Tak cakam. Miesto Lennyho mam teraz Ubuntu a cakam na 9.04. tam uz bude Transmission 1.51
          aj tak dik.
          • Re: Netlimiter 13.04.2009 | 13:39
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a co takto stiahnut novsiu verziu z getdeb?
            • Re: Netlimiter 13.04.2009 | 13:40
              Avatar lubos679   Používateľ
              Kaslem uz na to. Ved za par dni tu je nove Ubuntu.