Nejde nabootovat mandriva 2009

Sekcia: Ostatné 05.11.2008 | 13:19
jack2500   Návštevník
Ked nainstalujem mandrivu 2009 a prvy raz som spustil,tak na zaciatku nacitava nejake drivery ale potom ostane cierna obrazovka a nepusti ma na prihlasovaciu obrazovku,co s tym?

DIKY
    • Re: Nejde nabootovat mandriva 2009 05.11.2008 | 13:48
      Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
      Fuuha ak chces aby ti niekto pomohol tak tam musis napisat viac,vies to otrepane na com to spustas aku ediciu si nainstaloval atd... az po bod kde ti to sekne skus aspon priblizne ake drivery to nacita.

      spusti sa ti xserver ???
      skusil si pri bootovani v grube dat moznost failsafe spustit drakconf a este raz otestovat nastavenie graf karty ???

      Zahram sa teraz na jasnovidca a skusim
      predpokladam ze tam mas grafiku od Nvidie
      ked sa zavedu ovladace od nej pre zabugovane drivery sa ti nic nezobrazi v "textovom rezime"
      x server sa ti pre daku chybu nespusti ale ty nevies na co sa vobec stazoval kedze v konzole visdis iba ciernu obrazovku
      potom sa rozhodnes napisat na toto forum aby ti niekto pomohol ALE nedas nikomu sancu aby sa mal o nieco opriet pri rieseni tvojho problemu. Nakoniec docitas tuto odpoved a pristihnes sa ako si v duchu vravis to si mi ale pomohol :D
      • Re: Nejde nabootovat mandriva 2009 05.11.2008 | 19:43
        jack2500   Návštevník
        mam grafiku radeon x1950gt a ten xserver sa mi asi nespusti,lebo vidim iba ciernu obrazovku,ale mozte mi poradit pri instlacii,co treba dat aby mi to nerobilo,ak sa to da poradit
    • Re: Nejde nabootovat mandriva 2009 05.11.2008 | 20:26
      sejtys   Návštevník
      Tak este raz, ako tak pozeram na zvolenu distribuciu a styl pisania otazky tak odhadujem ze si si prave povedal ze si instalnes LINUX. Takze hura do instalacie bez znalosti.(nemam nic proti distru ja osobne som zacinal tiez na [mandraku] ako ho komorne volam ). Takze pomoct by sa ti dalo takto Preinstalacia je posledna moznost ako nieco opravit. Najprv debug. Robi sa to tak ze skusis poprepinat konzoli ci je niektora ziva (robi sa to ALT-CTRL-F[1..5] tie su TXT a 7 a 8 ak si dobre pamatam by mali byt graficke.) Inak F10 je konzola chybova. tam by sa mohli nachadzat veci ktore by mohli pomoct. Ak narazis na TXT konzolu kde bude na teba svietit login tak sa kus do systemu prihlasit a potom skus zistit xi bezi xserver (ps -el | grep X [niesom si isty ci X alebo Xorg alebo xorg niesom home tak nemam moznost to skusit]). ak bezi tak je chyba niekde inde ak nebezi tak skus startx a tam ti vyhodi co a ako sa deje ak vsetko prebehne ako ma tak OK ak nie tak sem pastni co to vyhodi malo by to pisat co sa nepodarilo inicializovat. Potom budeme moct ti lepsie pomoct.

      Neber to ako prudenie, ale musis si odviknut ze ludia su jasnovidci (Ako vravi jeden moj znami je treba sa pytat celou vetou aj ked sa ti zda ze predmet konverzacie je jasny)
      • Re: Nejde nabootovat mandriva 2009 10.11.2008 | 22:06
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        Na toto mozem poved len tolko ze som dopadol rovnako http://linuxos.sk/forum/14961/index.html
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux