tmp vycitanie suboru

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2008 | 16:36
Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
Ak dobre viem tak, ked si nieco pozeram na nete , tak sa to autoamticky stahuje do pc do suboru v tmp, Chcel by som vedeit ci sa da tento obsah z toho suboru niekde vycitat, napr. pozeram si nejaky text ktory je na nejakej stranke a zeby osm si tento text vycital z nejakeho suboru ktoreho mam ulozeneho v tmp. dakujem
    • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 17:28
      WlaSaTy   Návštevník
      Ano, obsah suboru v /tmp sa da precitat tak ako sa da precitat obsah suboru v hociktorom inom adresari.

      Ala prezrad nam, co mas za prehliadac co riesi cache cez /tmp. Je to lynx, links, dillo alebo nieco ine? Pokial pouzivas firefox, tak ten ma cache v inom adresari. A da sa to aj vymazat.


      PS.: pokial mas obavy koli cenzure, tak http sa da aj odpocuvat a clovek nepotrebuje mat pristup na tvoj stroj.
      • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 19:04
        Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
        neboj nie je to koli cenzure, no mam mozilu a hladal som aj v jeho domovskom adresary .mozila , situacia je taka , ze by som potreboval nieco stiahnut, co sa normlanymi cestami stiahnut neda, ide o text , ale aby som ho potom mohol upravit
        • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 19:18
          WlaSaTy   Návštevník
          :mam mozilu
          mozilla este existuje?

          :hladal som
          man find

          :aj v jeho domovskom adresary .mozila
          jeho?

          :ze by som potreboval nieco stiahnut, co sa normlanymi cestami stiahnut neda
          ak ti to zobrai prehliadac, tak je to stiahnute.

          :ide o text
          man grep

          :aby som ho potom mohol upravit
          upravit to mozes lokalne, dufam ze tvoja najblizsia otazka nebude : ako uploadnem subor na server bez hesla (niesom jeho admin).
          • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:19
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Ja som to pochopil tak, ze si pozera nejaky text na nete, ale nechce mu dovolit ho ulozit, lebo je tam nejaky sialeny javascript, ktory neumozni nic oznacit a ani kliknut pravym tlacidlom mysi. Staci vypnut scripty a vsetko, co sa zobrazi, sa urcite bude dat aj ulozit priamo z prehliadaca. Netreba liezt do cache.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:46
              Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
              uhadol si presne si opisal moj problem. nedasa nist oznacit , ulozit no rposte nist, inak dik za radu
              • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:48
                Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
                a este by mi celkom pomohlo keby som vedel ze kde mam tie kripty povypinat
                • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:56
                  WlaSaTy   Návštevník
                  rozsirenie noscript, alebo tools/options/content - enable java script. ale ak je ten skript z tohoto tisicrocia, tak to potom ani nezobrazi stranku. Ale je tu volba, subor/ulozit ako :)
                • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:57
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Pozri na tento screenshot. Alebo sa poobzeraj po rozsireni zvanom NoScript. S tym sa daju urobit divy.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:53
              WlaSaTy   Návštevník
              A ja som to pochopil zas tak, ze mu nejaky program zobrazuje informacie z internetu a on ich chce lokalne zmenit. Zial uz nepisal ci sa jedna o gopher alebo hocico ine.

              Takze vies co? Podme varit z vody, prines krystalovu gulu. Mozno zistime ci chce chalan urobit nieco zmysluplne (hoci vytlacit manual vo forme knihy) alebo sa len jedna o script kiddie (snaziaci sa len o heknutie eletronickej triednej knihy) ktory nepozna google.
              • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 20:57
                Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
                dobre tak teda , teraz uz pochopia vsetci, chcem staihnut jednu knihu z netu , ktora je nate len an pozeranie, cize sa tam enda nic oznacit a nie to ete ju stiahnut, no a som trosku narocnejsi , lebo by osm to nechcel len stiahnut ako obrazok, ale aby som ten text mohol upravovat, cize skopcit urcite veci. ale mozno som velmi narocny.
                inak sorac za predoslych malo info, pisalo som to v stave, ktorom by ste asi nik nechceli byt:(
                • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 21:00
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Ja som bol prednedavnom v stave, ked mi na dolezitom serveri (uctovnictvo od 1997), kde sa nerobili ziadne zalohy, vypadli skoro naraz dva disky v RAID5. Vtedy ma zacal lakat balkon ako nikdy predtym (byvam na desiatom), ale prezil som a svoj problem som vedel aj vtedy sformulovat :) Kde je vola, tam je cesta.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 21:01
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nie, niesi. Len zamlcujes veci cim sa sam snazis oddialit riesenie. Adresu sem nepis, nahodou by ti niekto poradil. Dobre?
                  • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 21:06
                    Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
                    dobre, tak teda asi bola na zaciatku hned najrozumitelnejsie dat tu linky a spytat sa niekoho ci to vie stiahnut v takom formate aby sa to dalo upravovat a pouzit v obycajnom txt.
                    tu
                    http://books.google.com/books?id=LwmlHMal24sC&pg=PA84&lpg=PA4&dq=Modern%C3%AD+person%C3%A1ln%C3%AD+management&hl=sk#PPA87,M1
                    • Re: tmp vycitanie suboru 09.11.2008 | 21:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      smola ze je ta kniha na linku je naozaj vo formate obrazkov a tak sa moc upravovat neda. riesenia ma napadaju 3:
                      1) pouzit OCR (a de facto dokoncit proces digitalizacie)
                      2) najst inu elektronicku kniznicu ktora pouziva rozumnejsi format dokumentov
                      3) zakupit tu knihu vo formate aky je vyhovujucim.

                      Takze, ktore riesenie si vyberies?
                      • Re: tmp vycitanie suboru 10.11.2008 | 07:28
                        Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
                        ked som uy yacinal tento topic , tak som ratal ako moznost ocr a uz mam skoro pol knizky, ale tuto knizku som si aj zakupil, len ma dlhu dodaciu dobu a preto som ju potreboval v tomto rieseni
                        dakujem vsetkym za snahu.