Ubuntu problem s mikrofonom

Sekcia: Hardware a Drivery 13.11.2008 | 16:24
blackee   Návštevník
Z windowsu som presiel na Ubuntu, zvuk mi normalne bezi,myslim hudba... ale nenahrava nic (chyba v hardwary nieje vo windowse mi zvuk ide) ...

Keby som bol vo windows, stiahol by som si novsi driver na zvukovu kartu z hp.com, a s bozou pomocou by to slo ... ale co mam spravit v Ubuntu netusim ...
poradte mi potrebujem si zavolat cez skype :) diky
    • Re: Ubuntu problem s mikrofonom 13.11.2008 | 22:11
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      ako co chces nahravat? mikrofon, hudbu ktoru prehravas, alebo nieco ine?
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Ubuntu problem s mikrofonom 15.11.2008 | 20:23
        jankooo   Návštevník
        ani mne nejde mikrac v ubuntu. cez skype co s tym
        • Re: Ubuntu problem s mikrofonom 16.11.2008 | 11:25
          ---   Návštevník
          ak je rec o ubuntu 8.10 tak je vela otazok na skype a takisto par navodov, lebo nejde mikrofon. Treba nastavit v skype v sound devices nieco taketo:
          SOUND IN:***
          SOUND OUT:pulse
          RINGING:pulse

          *** - NIE pulse ale dalsia polozka ktora pod pulse nasleduje (u mna tento postup funguje)

          a potom v alsamixeri nastavit mikrofon ak treba (prikaz alsamixer -Dhw )
          • Re: Ubuntu problem s mikrofonom 17.11.2008 | 16:48
            blackee   Návštevník
            Ale podla mna to nieje problem v nastaveni ... napr. ked dam pocitac do rezimu spanku a potom ho znovu zapneme nebezi mi zvuk, videa ani nepipnu a sekaju. vsetko sa da dokopy az po restarte. Tym vsetko myslim zvuk z pocitaca. nahravanie ci uz cez skype alebo iny program nefunguje ako by nebol miktrofon zapojeny v zasuvke
    • Re: Ubuntu problem s mikrofonom 21.11.2008 | 00:46
      Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
      no aj mne by sa hodila rada, mam integrovany mikrofon na NB a vobec mi nejde, ani system-nastavenia-zvuk tam som nepochodil ani v nastaveniach skypu nie, vobec nic
      www.satforum.sk