OpenOfficeTemplaty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.11.2008 | 20:09
ide ma slak trafit   Návštevník
Vsade na nete je plno reci o OpenOffice templatoch ale nikde nie je info ako sa to vobec pouziva.

Moj problem:

Urobim si sablonu v ktorej pouzijem zastupne znaky napr. <Meno> a <priezvisko>. Napisem nejaky text v ktorom pouzijem <Meno> 6x a <priezvisko> 12x. potom sablonu ulozim a chcem z nej vytvorit dokumnet s konkretnym menom a priezviskom. ja chcem nastavit zastupny znak <Meno> na Janko a <priezvisko> na Hrasko, nastavit to chcem len jeden krat a chcem aby sa vsade <Meno> zmenilo na Janko a <priezvisko> na hrasko. a tu je problem absolutne netusim ako sa to da urobit.

Moja otazka: je ako sa maju pouzivat sablony OOo vzhladom na moj problem, rady typu pouzi find&replace si strcte za klobuk



    • Re: OpenOfficeTemplaty 13.11.2008 | 20:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na cervenom krizi som z 30 dokumentov urobil jedno vpisovanie - klasika cez vzorce
      • Re: OpenOfficeTemplaty 13.11.2008 | 20:42
        stfnc   Návštevník
        ???
    • Re: OpenOfficeTemplaty 13.11.2008 | 22:22
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      ODF je zozipovany xml dokument. Staci jednoduch prejst to xml a nahradit texty. Asi pred rokom som spravil program ktory to robil. Mal 12 riadkov kodu (uz ho ale asi nenajdem).

      Urob to iste alebo popros niekoho nech ti taky program napise alebo niekomu zaplat.
      • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 08:26
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak toto moze byt sikovne, upravit to potom moze hocijaky editor cez CTRL+H
      • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 09:44
        Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
        Len pre zaujimavost tu je ten kod, podarilo sa mi to najst. Bolo to robene v ramci stavky, kolega (inak priserny programator) potreboval v jave spravit rychlo nejaku tlacovku ale nechcelo sa mu skumat jak funguje jasperreport ci ako sa vola ten javovsky reportovaci system, vravim mu nech to spravi v OOo, on ze sa to neda a ze je to tazke a podobne vyhovorky, tak som sa stavil ze to spravim na 10 riadkoch v delphi ktore ani nema ziadnu podporu odf. Spravil som to na 14 a to sa mi este podarilo skresat na 12 tym ze som dekompresny komponent nahradil spustanim unzipu takze tu je ten kod. Efektivny kod je hrubym pismom a ma 9 riadkov:
        var i : integer;
        begin
          run_and_wait('unzip',ExtractFilePath(Application.ExeName),Edit1.Text+' -d pom',SW_SHOW);
          with TStringList.Create do
          begin
            LoadFromFile('pom\content.xml');
            for i := 0 to Memo1.Lines.Count-1 do
              Text := AnsiReplaceStr(Text,Memo1.Lines[i],Memo2.Lines[i]);
            SaveToFile('pom\content.xml');
          end;
          run_and_wait('zip',ExtractFilePath(Application.ExeName)+'pom','../novy.odf -r *',SW_SHOW);
        end;
        

        Urcite perl ma nejaky plugin na takuto pracu s odf, mozno aj php, pripadne pogoogli nieco.
    • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 11:21
      ???   Návštevník
      LINUXACI vy ste asi brzdy (aj ked zvycajne Linuxaci niesu brzdy). Ja chcem riesit moj problem standardne v ramci OOo a nechcem vymyslat blbosti a programovat to. ked neviete tak nepiste. alebo ak niekto viete ze to nejde tak dajte vediet.
      • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 15:50
        Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
        Ide o to ze standardny postup sa ti asi pacit nebude! Ale prosim, nech sa paci, STANDARDNY POSTUP PRACE SO SABLONAMI V OOo:

        (dajme tomu ze chces vytvlacit vyzitky studentom, jedine co mas je zoznam ich mien)

        - vytvor v oobase databazu "skola"
        - vytvor tabulku "student"
        i_student integer (primary key) - unikatne cisla!
        v_meno varchar
        v_priezv varchar
        - vytvor formular (3 edity, vo wizarde)
        - pozadavaj studentov (*1)
        - uloz databazu

        - v oowriter:
        - v tools-options-OpenOffice.org Writer-view zaskrtni "Display" -> "Field names"
        - vytvor sablonu vizitky:
                         Vizitka studenta
                         
           Meno:        
           Priezvisko:
        

        - klini na menu View-Data sources
        - ukaze sa ti taky panel s databazamim, preklikaj sa az na tabulku studenti, chod na stlpec v_meno a pretiahni ho do textu, podobne v_priezv
        - to ti vlozi do textu taky sedy text, nieco ako (daj si tie sede texty tam kde potrebujes):
                         Vizitka studenta
                         
           Meno:        skola.studenti.v_meno     <-- toto bude sede
           Priezvisko:  skola.studenti.v_priezv
        

        - daj tlac, opyta sa ci pouzit data z db, daj ano, v tlaci budu na kazdej strane zvlast 1 vizitka s roznym menom

        Poznamky:
        (*1) IRL tie data uz niekde mas takze ich staci importovat, nemusis ich rucne zadavat, na import pouzi "Std sposob importu dat do tabulky OOo databazy"
      • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 15:55
        Avatar lubos679   Používateľ
        Sa trosku ukludni, nemusis hned nervacit.
      • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 16:35
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nevieme?

        alebo sa skus zamysliet nad tym co sa tu natrapili ostatni kvoli tebe, alebo zavolaj microsoftu na technicku podporu
        • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 16:42
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          co ma ms spolocne s OOo?
          • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 17:26
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            z jeho uplne prvej spravy som usudil ze mu v msoffice vsetko islo a v OOo nejde. mozno som to usudil chybne...
            • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 17:28
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              preco by pouzival ms office na linuxe?
    • Re: OpenOfficeTemplaty 14.11.2008 | 18:54
      ide ma slak trafit   Návštevník
      pre hikikomori82:
      diky, skoda ze to nejde jednoduchsie, povodne som si myslel ze to pojde lahko, ale aspon viem na com som. mozno to predsa len vyskusam programovo.

      pre Stanislav Hoferek:
      kde som nieco pisal o micorsofte a o MSOffice ? ........ Nikde, tak nechapem o com tocis, pouzivam linux lebo chcem tak ako aj OOo.