grep help

Sekcia: Programovanie 15.11.2008 | 16:03
Avatar secret   Používateľ
caute,
robim si jeden c shell skript. A potreboval by som do funkcie grep dodatavat regularny vyraz z premennej...
grep $reg_expression temp_file
avsak nic mi nevypisuje, ak zadam tento prikaz do shellu tak mi vypise hladane hodnoty.

Viete mi poradit v com moze byt problem?
    • Re: grep help 16.11.2008 | 01:39
      78-111-110-97-109-101   Návštevník
      FEINOMORE?? API ?
      ja musim ties zajtra nieco v csh zriesit
      • Re: grep help 16.11.2008 | 11:11
        Avatar secret   Používateľ
        uhadol si :D ja to aj mam spravene, len proste ten regularny vyraz mi akceptuje len ak ho tam vlozim na pevno...nechce ho akceptovat s premennej.
        • Re: grep help 16.11.2008 | 12:48
          78-111-110-97-109-101   Návštevník
          najskor si skontroluj ci v tom vyraze mas co mas mat, tak ze si to das vypisat cez echo a potom, ten regularny vyraz skus dat do "uvodzoviek"
          • Re: grep help 16.11.2008 | 13:18
            Avatar secret   Používateľ
            to som spravil uz vcera...ale ono to aj funguje, lenze neakceptuje zlozitejsie regularne vyrazy...napriklad ^.\{4\}o nezoberie...resp. tie zatvorky {} sa na vypise stratia
            • Re: grep help 16.11.2008 | 13:41
              WlaSaTy   Návštevník
              set -x obvykle zapina v skripte debug a uvodzovky su nielen " ale aj '.

              :)
              • Re: grep help 16.11.2008 | 14:14
                Avatar secret   Používateľ
                ja viem, ale mne neakceptuje niektore znaky z toho regularneho vyrazu..... tie zatvorky {} sa mi neobjavuju na vypise.

                grep "$reg_exp" pricom $reg_exp je zadavany z klavesnice....ak vlozim ako vstup napriklad ^.\{4\}o a dam si tento vstup vypisat tak mi vypise ^.4o a pritom ak tento regularny vyraz natvrdo zadam do grepu tak to funguje....

                nechapem kde sa to strati..co musim osetrit aby mi takto zadany regularny vyraz zo vstupu akceptovalo....skusal som to hladat vselikde..no vsade som sa docital ze by to malo fungovat tak ako to zadavam ja.
                • Re: grep help 16.11.2008 | 14:48
                  WlaSaTy   Návštevník
                  skus tie druhe uvodzovky.
                  • Re: grep help 16.11.2008 | 15:42
                    Avatar secret   Používateľ
                    Skusal som oboje :)
                    • Re: grep help 16.11.2008 | 15:45
                      WlaSaTy   Návštevník
                      smolka, manual koli domacej ulohe za teba citat asi nikto nebude.

                      ps.: ten debug to asi vypisoval v inej forme, takej co mala zobaky na zaciatku riadkov.