Bass redirect

Sekcia: Konfigurácia 15.11.2008 | 23:42
Yivo   Návštevník
Ako sa riesi v Linuxe Bass redirect?
http://img118.imageshack.us/img118/385/screenshot003wx0.png
    • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 00:07
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Pokial si dobre pamatam fyziku, tak nechapem vyznam. Ma to nejaky?
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 00:18
        luzr   Návštevník
        No vyznam to ma hlavne pri genius reprakoch napojenych na creative karty. Presmeruje to zvuk od nejakej frekvencie nizsie do subwooferu. Mne to na Ubuntu ide out-of-the-box bez akehokolvek nastavovania. Mozno to bude iba creative-windows-specific.
        • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 00:25
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          No, o "bass redirect" sa stara hardver od dob, kedy ludia objavili cievku a kondenzator (a ako ich spravne vyuzivat). Stale nechapem, naco je tam ten medzistupen naviac.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 12:52
      Yivo   Návštevník
      Presne ako napisal Luzr, mam Creative SB Live! 24-bit a repro Genius SW 5.1HT a potrebujem presmerovat frekvencie pod 75Hz do basaku, pretoze je na to urceny. Ostatne "repraky" maju kazdy vlastny stredovy a vyskovy reproduktor. Novy HW urcite nebudem kupovat, kedze v XP mi to funguje.
      • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 16:18
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Hmm, u mna to funguje tak, ze ak zapojim 5+1 repraky do zvukovky, tak mi automaticky pusta do spravnych portov spravny zvuk (4 kanaly + 2mix). Nic som nikde nekofiguroval, zvukovka sama zistila, ze ktore porty su zapojene a vedela, co do ktoreho pustit. Tiez mam SB Live!.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 16:24
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          to asi kazdemu kto ma normalny hardver. Iba v microsofte dokazu robit softverovo to, co kazda normalna firma zabezpeci hardverom.

          zakladatelovi temy odporucam precitat

          http://sk.wikipedia.org/wiki/Reproduktorov%C3%A1_v%C3%BDhybka
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 19:54
            Yivo   Návštevník
            Zakladatelovi temy je to na nic. A Microsoft s tym nema nic spolocne.
    • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 20:06
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Tiez neviem naco ti je bass redirect, ten subwoofer ma 100% nejaku aktivnu vyhybku. Neviem naco to ides delit este aj softwareovo. Ale keby si silou mocou chcel vyuzivat svoju zvukovku ako aktivnu vyhybku, tak sa skus pohrat s jack a jack-rack. Do jack-rack-u mozes pridavat rozne prvky, aj lowpass/bp/hp filtre... Este keby si nevedel, tak ty chces prave ten lowpass filter, resp ti odporucam bandpass, aby si usetril tomu kvazisubwooferu tie frekvencie, ktore uz nezahraje.
    • Re: Bass redirect 16.11.2008 | 22:52
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ja tu vidim jeden problem. Na jednej strane su ludia, ktori vobec netusia, ako vlastne reproduktory funguju a preto chcu nejake softverove riesenie niecoho, co uz repraky robia aj tak same od seba. A druha skupina nevie pochopit, aky je zmysel toho.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Bass redirect 17.11.2008 | 00:59
        Avatar partizan Arch  Používateľ
        Nechapem co je nepochopitelne na tom ze chce softwarovo ovladat co ide na subwoofer. Subwoofer ma urcite vlastnu vyhybku napr 200Hz ale to este neznamena ze ti to musi vyhovovat a dana volba ti umozni si dane pasmo este obmedzit napr na 90Hz.
        Arch & Metal
        • Re: Bass redirect 17.11.2008 | 11:53
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          No tak si teraz zabil. Toto uz nie je ani na smiech, toto je na plac. Takze ked to je od vyrobcu deleny sub zhora na 200Hz, predpokladam, ze aj satality budu delene na 200Hz. Hadaj, co vznikne, ked ty budes dodatocne delit sub zhora na 90Hz. Zeby diera, resp. pasmovy utlm? Si skutocne macher. Kupte si radsej poriadne zvukovky a reproduktory, nie rozne atrapy.
      • Re: Bass redirect 17.11.2008 | 01:07
        luzr   Návštevník
        Kamokerehej, predstav si nepredstavitelne:

        - mas Genius Home Theater 5.1 a Creative zvukovku
        - zapojis vsetko ako sa ma
        - pustis muziku a subwoofer je ticho
        - vlezes do control centra creative
        - zafajknes Bass Redirect
        - subwoofer hra jak divy

        Je uzasne, ze vies ako funguju reproduktory, ale v Creative/Genius to niekto zjavne nevie. Prestan prosim polemizovat nad vyznamom volby Bass redirect a ked nevies naviest pytajuceho spravnym smerom chod radsej spat.
        • Re: Bass redirect 17.11.2008 | 01:30
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Stale nechapem, kde je problem. Ved pri creative si vies pre kazdy vystup definovat, co tam chces mat. A vobec tu nejde o repraky. Nemam problem si definovat, nech mam v zelenom vystupe predne satelity, v modrom nech mam zadne satelity a v ciernom nech mam v L kanali predny satelit a v R kanali nech mam mix vsetkych 5 kanalov. Nic viac nepotrebujem. Cize uz povodna otazka bola polozena nespravne. Miesto "bass redirectu" sa mal radsej opytat "ako nasmerovat mix vsetkych kanalov na konkretny vystup pouzitim alsa/oss/pulseaudio".
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Bass redirect 17.11.2008 | 01:31
          WlaSaTy   Návštevník
          On vie ze je mozne aby zvukovy procesor presmerovaval basy do basov, on tvrdi ze je hospodarnejsie aby to vykonaval zosilovac ktory je na to urceny. A to ze je to nehospodarne uz vidis aj sam, kedze vec ktora ma byt aktivna od prirody musis zapinat rucne.

          Ak chces, mozes si taky filter do zvukoveho systemu nadefinovat, alebo pouzi zosilovac ktory ma lepsie parametre ako to co pchaju do mobilov.
    • Re: Bass redirect 18.11.2008 | 02:30
      Yivo   Návštevník
      OK, cize pre Linux neexistuje ziadna moznost ako si presmerovat frekvencie podla potreby do jedneho kanalu, hej? Toto je totiz jedna z mala veci, pre ktoru som aj po X pokusoch este stale na oknach.
      • Re: Bass redirect 18.11.2008 | 09:00
        WlaSaTy   Návštevník
        moznost existuje, ale nikto ju nepouziva.
      • Re: Bass redirect 18.11.2008 | 10:07
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        http://linuxos.sk/forum/15157/index.html#link_124445
        Moj prispevok si si necital? Skusal si to? Zrejme neexistuje taka moznost, ako vo win, ze len kliknes a ides, ale pomocou jacku vies robit ovela lepsie finty, ako vo win s tym smiesnym mixerom.