problem s FTP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2008 | 15:10
Zello   Návštevník
Zdravim vas, mam takyto problem. Mam nainstalovany debian a na nom mi bezi zopar sluzieb. Vsetky bezia bezproblemovo az na jednu FTP. pouzivam proftpd. lokalne mi to funguje bezprobelmov ale ked sa prihlasim zvonku tak ma prihlasi a po otvoreni dostupneho adresaru ma odpoji a nemviem preco. na vidlach mi ftp fungoval bezproblemovo. Skusal som aj ine ftp servry ale tam sa to tvrilo rovnako loklane ok a zvonka po prihlaseni ma to odpojilo. Kazdy si teraz povie aby som sa pozrel do logov. To som spravil aj ja. No nic podstatne som tam nezistil let to, ze si potvrdim uzivatelske meno a heslo a ze vstupujem do adresara a tod. vsjo. dalej sa uz nic nedeje len ftp kliet a to som uz skusal niekolko ma odpoji. Podotykam, ze na vidle mi to frci ok nie ze by bol lepsi ale co sa tyka natu je to nastavene rovnako.
    • Re: problem s FTP 16.11.2008 | 15:42
      WlaSaTy   Návštevník
      v dnesnej dobe NATu sa pouziva pasivny mod pri prenosoch FTP. Nie je to zdroj problemu?

      ak nie, tak FTP vypisuje chyby ako v ciselnej tak aj v textovej forme.
      • Re: problem s FTP 16.11.2008 | 17:15
        Zello   Návštevník
        Blbe je to, ze ziadne chyby nevypisuje. Zvonka ma prihlasi vidim vsetky dostupne adresare a ked sa chcem do nejakeho vojst tak mi vyhodi, spojenie prerusene prajete si spojit znova. Ked potvrdim ano tak ma prihlasi ale nie vzdy to funguje. Skusal som to na notebooku mam tam tiez linux a tam to frci ok s rovnakymi nastaveniami, takze problem bude v danej distribucii na pc a v preinstalovani nevidim riesenie.
        • Re: problem s FTP 16.11.2008 | 17:29
          WlaSaTy   Návštevník
          ten pasivny mod ani neskusaj, nahodou by ti to pomohlo vyriesit problem.
          • Re: problem s FTP 16.11.2008 | 20:54
            Zello   Návštevník
            :-))))))) jo dik pomohlo este, ze som to skusil.....