dvojklik mysou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2008 | 21:46
compiz   Návštevník
dravim. Trosku som sa na ubu 8.04 hral s compizom (advanced desktop effects settings). Problem je teras v tom, ze po 2-kliku mysou na akukolvek ikonu na plocha sa nic nedeje, nefunguje ani oznacenie viacerych ikon mysou pri podrzani laveho tlacitka. Akonahle vypnem efekty (akcelerovanu plochu), vsetko funguje, no ked to naspat zapnem, zase to nefunguje. Co s tym? Dakujem
    • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 11:44
      Avatar Benni Ubuntu9.10+Win - NTB AsusF5gl  Používateľ
      Ako si napísal "advanced desktop effects settings" - tam sa treba pohrať znova a vrátiť späť čo si zle nastavil. Je tam aj nejaké nastavenie myši myslím. :)
      Jabber: martin.benko@jabber.com - icq: 422703828
      • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 13:30
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja by som skor zmazal v home priecinok s nastaveniami compizu a nastavoval nanovo
        • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 16:56
          compiz   Návštevník
          No skusal som mazat konfigurak, ale nepomohlo. Skusal som aj menit nastavenia, no nic nepomaha. Proste to nejde s akcelerovanym prostredim :(
          Inac, dakujem za odpovede, cakam to od vcera ;)
          • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 19:33
            Compiz   Návštevník
            KOmpletne som ho uz aj pomocou synapticu odinstaloval a znovu nainstaloval a stale je to to iste. Uz fakt neviem. Kde by sa toto chovanie mohlo este zapisat?
            • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 19:43
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Ja compiz uz nepouzivam, ale myslim, ze bola nejaka volba v zmysle vratit povodne nastavenia. Skus to tam niekde pohladat.
              Konfigurak by sa mal nachadzat v ~/.compiz alebo nieco podobne.
              • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 19:59
                Compiz   Návštevník
                No v tom manazerovi nastaveni to nieje (standardne nastavenia), no a aj adresar s konfigurakmi (.compiz) som premenoval a stale nic. Ked uz ani uplne odstranenie a nova instalacia nepomohla, tak uz fak neviem ako pokracovat.
                • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 20:12
                  Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                  >aj adresar s konfigurakmi (.compiz) som premenoval Premenoval?
                  Ak mas viacerych uzivatelov na systeme skus skopirovat ~/.compiz od usera, ktory s tym nema problemy do tvojho ~/. Je to kusok viac spartanske riesenie, ale ked inac nedas...
                  PS: Nezabudni na prava...
                  • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 20:15
                    Compiz   Návštevník
                    Na PC som Single user :(
                    • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 20:18
                      compiz   Návštevník
                      Zaujimave je aj to, ze ked som premenoval .compiz na .compizXXX, tak animacie pri minimalizacii okna (zvolil som nahodny vyber 5 efektov) su stale tie iste. Cize este niekde inde musia byt tie nastavenia zapisane, no neviem kde.
                      • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 20:27
                        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                        Skus pohladat nejake taketo konfiguraky a pred zmazanim ich zalohuj:
                        ~/.compizconfig
                        ~/.config/compiz
                        ~/.gconf/apps/compiz
                        Vela stastia...
                        • Re: dvojklik mysou 19.11.2008 | 21:15
                          compiz   Návštevník
                          Vsetko je OK, Dik!!!!!! ;)