Virtual machine s 3D

Sekcia: Ostatné 19.11.2008 | 20:35
Avatar Oto Peťura Ubuntu studio 8.10  Používateľ
Chcel by som si sem-tam zahrat nejaku hru, ale pod wine nefunguje vacsina a zatial som nenasiel ziaden virtualizacny software, ktory by podporoval 3D akceleraciu. Existuje nieco take?
    • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 20:39
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      >virtualizacny software, ktory by podporoval 3D akceleraciu
      Coze?
      Co takto glxinfo | grep direct ?
      Mas spravne nainstalovane ovladace na graficku?

      • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 21:06
        WlaSaTy   Návštevník
        wow, to uz robia virtualizatory ktore dokazu zdielat fyzicke hardware? ak ano, tak napis aky program to zvlada. aj ja sa rad nieco naucim.
        • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 23:06
          bubulak   Návštevník
          To uz neni otazka softwaru ale hardwaru.
          A garfiky s podporou pre hyperviosor zatial nerobia ale nikdo ti nebrani pouzit jednu graficku kartu ak ich mas viacej (a netreba ani zaidne crossfire atd..) priamo pre virtualnu masinu. Taky Xen to davno zvlada.
          • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 23:19
            WlaSaTy   Návštevník
            Nie celkom. Hypervizor vie ponukat pristup k fyzickemu hardware, k virtualnemu hardware alebo k hybridu tych predchadzajucich dvoch. 2d karta takto funguje uz roky, otazkou je kedy niekto uvolni 3d kartu Predsa len mat tolko grafickych kariet kolko ma OS je nerentabilne a vela krat aj nerealne. Ale, kaslat. Vela krat sa chcu ludia schovavat za Linux len aby mali tie svoje zavirene hry na tom svoj windose aj akeleraciou. Skoda ze sa uz nedozvieme ci to mal zadavatel legalne a ci si mysli ze takto spusteny windos ho ajtak nenabonzuje.
        • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 23:14
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          vmware workstation 6.5, zvlada 3D akceleraciu (udajne, na integrovane intel grafike sa to nerozbehlo), zvlada pripojit fingerprint (ktory nejde pod linuxom), viac s tym skusim, ked to hodim na desktop (pripojit SCSI paskovu mechaniku :-) a 3D na nvidii )
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 23:15
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            aby som doplnil, podla spec to ma zvladat DX 9c
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Virtual machine s 3D 19.11.2008 | 23:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Hm, priznam sa ze som moc nesledoval trh VM na x86 a s grafikou ma zaujala iba zmienka o xf86-video-vmware. Takze uz su prve lastovicky s 3d, no uvidime ci to stihnu dorobit.

              Inak ta mechanika by mala ist bez problemov, scsi prejde v pohode cez vmware. len neviem ci aj cez tie zadarmove verzie. Ozaj, nevies ci preleze aj otika do vmware? Nenasiel som o tom ani pol slova.
    • Re: Virtual machine s 3D 20.11.2008 | 08:07
      Avatar Oto Peťura Ubuntu studio 8.10  Používateľ
      V tomto sa nevyznam, preto sa pytam. Pocul som, ze na MAC-u funguje parallels takymto sposobom(ze dokaze spristupnit cast fyzickeho hardware), ale tiez to nemam overene. A ano, mam legalny Win.