Casova zamka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.11.2008 | 12:46
Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
Existuje v Ubuntu aplikacia/aplet, ktora by dovolila, aby bol user prihlaseny/pracoval v Ubuntu len vo vybranom case ? Alternativa k Windows NT ;-) Potrebujem hotovu vec, nie kontrolovat cas | uptime| atd atd resp daco kodit

Potrebujem to pouzit na mojho juniora ;-)

    • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 15:47
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Nic ? Nikto ste to neriesili ? :-(
      • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 17:00
        Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
        Je to trivialne (2-3 riadkovy skript) ale mas priliz tvrde podmienky, citujem: "Potrebujem hotovu vec, nie kontrolovat cas | uptime| atd atd resp daco kodit"


        • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 22:04
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Skoda len, ze si nepastol aspon indiciu ;-)

          Script je u mna posledna vec .. mozno existuje elegantne riesenie a preto sa pytam ... ja ho nepoznam

          Je to nieco ako so zalohou ... mozes pouzit "jednoriadkovy" TAR alebo hotovu vec - baculu ;-)

          Dik
          • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 08:56
            Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
            Co moze byt elegantnejsie ako jednocuchy skriptik?
            a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
            • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 09:06
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Zavisi od zlozitosti scriptiku ;-) ale da sa
              • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 10:01
                Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                Skus poriadne citat, citujem: "jednocuchy skriptik"
                a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
                • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 10:07
                  Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                  Pre niekoho je aj "jednoduchy" scriptik nocnou morou .. radsej sa na to vykasle ako sa nad tym zamyslat a uz vobec nie napisat ho (musis vediet co a ako v cetne hlaviciek, bash, perl, atd), nastavit prava, odladit a nasadit ...
                  • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 10:17
                    Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                    citujem: "radsej sa na to vykasle ako sa nad tym zamyslat". to je hlavny problem, ak by sa ten neikto nad tym zamyslal, trochu googlil a samozrejme vyuzil nejake forum, tak by to nebolo az take strasne ako pises. Hned ako som si precital tvoj problem som myslel, ze ti pomozem, ale hned ma zmrazilo ze nehces ziaden skript. Takze aj ked by som ti rad pomohol nemohol som pretoze inac ako skriptom by som to nezvladol. A netreba v tom skripte nastavovat ziadne prava nic ladit a nic podobne. Jednoduchy casovac ktory sa nastartuje pri prihlaseni a po urcitom case bud vypne alo restartje pc.
                    a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
                    • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 10:52
                      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                      fajn, ale moja povodna myslienka bola najst alternativu k Windows NT. Ked sa aj OS restartne/vypne, ne je problem sa opat prihlasit a toto som nexel ... (povodne)
    • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 16:15
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      No ja som si spomenul na soft ktory som daavno videl na linuxsofte. Mozno sa to bude dat nastavit, nic lepsie ma nenapada.
      http://www.linuxsoft.cz/sw_detail.php?id_item=1168
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 16:17
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Napadlo ma este , ze pri starte by bolo mozne spustit
        at now + 2 hours halt ale to by za dve hodiny po starte vyplo PC, nic take, co by zablokovalo cinnost nepoznam
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 16:19
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Napadlo ma este , ze pri starte by bolo mozne spustit
        at now + 2 hours halt ale to by za dve hodiny po starte vyplo PC, nic take, co by zablokovalo cinnost nepoznam
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 16:29
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          dobra myslienka, len namiesto HALT dam RESTART, alebo mailto ;-) to mi vyhovuje ... aspon nieco , ako nic .. Diky
          • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 15:13
            kipikasa   Návštevník
            for i in `ps aux | grep "^$USER" | awk '{ print $2 }'`; do echo "kill -TERM $i"; done
            • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 16:02
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              No jo, ale to nezabrani opatovnemu prihlasenie ;-)
              • Re: Casova zamka 22.11.2008 | 04:17
                kipikasa   Návštevník
                usermod -L $USER
                • Re: Casova zamka 22.11.2008 | 08:23
                  Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                  super napad zalokovat usera, toto by na ani netuklo
                  a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
    • Re: Casova zamka 20.11.2008 | 19:56
      WlaSaTy   Návštevník
      Hotova vec je napriklad PAM_TIME, len netusim ci to aj odhlasi uzivatela alebo len povoli prihlasenie v urcitej dobe z urciteho terminalu.
    • Re: Casova zamka 21.11.2008 | 11:14
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Kedysi, ked som programoval softver pre internet cafe (pouzival sa napriklad v BB v Immedia internet cafe), tak sme rozmyslali, ako zakazat pouzivatelovi pracovat po skonceni predplateneho casu. Nechceli sme ho odhlasovat ani nic podobne, aby to nenarobilo zbytocne zmatky, takze sme sa rozhodli urobit to najjednoduchsie. Po skonceni casu sme proste pokillovali vsetky procesy spustene pod pouzivatelom okrem tych, co boli vo whiteliste (KDE a pod). Je to naozaj otazka parriadkoveho skriptiku a je to velmi efektivna metoda. Ak bude treba, tak hodim skriptik v php-cli, ktory sa spusti ako servis a potom uz len striehne.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity