2x Wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2008 | 13:30
Dotmindes   Návštevník
Zdravim,

Tu ani nejde moc o nejaky problem.Len trochu zvedavost a mozno vylepsenie signalu.Mam 2 wifi adaptery.Jeden
je asus wl 167g a druhy edimax ew-7318usg.Oba funguju pod linuxom bez problemov.Je vsak mozne ich nejakym sposobom pouzit zaroven?Ked zapojim do usb portov oba tak to vyzera ze ma oba zapojili na tu istu siet.Internet vsak ide asi 0.2kb/s.Asi je linux z toho zmeteny a nevie z ktoreho tahat pakety.Ak by sa to vyriesilo tak by mohol byt signal silnejsi pomocou 2 ci nie?Da sa to nejak spravit?Este skusim dat na oba rovnaku mac adresu ale neviem ci to pomoze.Ak ano tak to sem napisem...
    • Re: 2x Wifi 20.11.2008 | 18:16
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      neviem o tom, ze by sa dali 2 zariadenia spojit do jedneho, ak ide o toto... ale ked ti ide net tak pomaly - nerusia sa vzajomne? a mimochodom, to je len na tebe, ako si nastavis ipcky a ssid...
      • Re: 2x Wifi 20.11.2008 | 19:54
        Dotmindes   Návštevník
        Oni oba pouzivaju to iste nastavenie.Wep,dns,ip a tak ale ked dam rovnake mac adresy tak sa jeden nepripoji.Ked su rozdielne tak je asi linux z toho zmeteny.Asi sa to ani neda,to bol len taky dotaz.Myslel som ze niekto uz ma v tom skusenost a objasnil by mi to.Diki
        • Re: 2x Wifi 20.11.2008 | 20:08
          WlaSaTy   Návštevník
          Zisk na signale pomocou viacerych anten a zapojenie viacerych kariet na scitanie prenosu su dve rozne veci. Ak ti to chodi 0.2Kbps, tak mozes teoreticky ziskat s dvoma radiovkami 0.4Kbps ak tie linky zlucis. Ale ty budes asi chciet to prve, teda pripojit viac anten alebo vykonnejsiu antenu k radiovke.

          Ak teda mas konektor na WiFi antenu, tak si tam pripoj nieco lepsie inak sa z toho nevyhrabes. Alebo si kup nejaku starsiu orinoco ktora je odolna voci ruseniu a ma pripojku na antenu.
          • Re: 2x Wifi 20.11.2008 | 20:19
            Dotmindes   Návštevník
            Mne ide internet okolo 250kb/s cez jeden alebo druhy adapter.Signal mam docela dobry,ale ked mam 2 adaptery pustene naraz a napojene na tu istu siet s rovnakymi nastaveniami tak mi ide internet asi 0.2 kb/s Len som chcel vediet ci by sa nedalo nejak vyuzit 2 adaptery na jednu siet a ziskat tak napriklad lepsiu stabilitu,ci silu signalu.
            • Re: 2x Wifi 20.11.2008 | 20:39
              WlaSaTy   Návštevník
              Tak to si mohol napisat skor.

              Rovno sa mozes dohodnut s poskytovatelom ze chces bud zvysit prenosove pasmo alebo spojit dve wifi linky cez rozne essid do jednej. Netvrdim ze sa to neda, ale pokial su to naozaj lacne USB lizatka, tak sa ti asi naozaj navzajom rusia.
              • Re: 2x Wifi 20.11.2008 | 21:40
                Dotmindes   Návštevník
                No ale keby o mne vedel tak by som asi sedel na fizliarni a tento problem uz by nebol...Ide ojednu linku a 2 adaptery....
                Tie usb su lacne,ale viac si nemozem dovolit a som s nimi spokojny.Niesu zas tak zle...