FULL HD seka

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2008 | 21:13
Avatar lubos679   Používateľ
Zdravim.
V Ubuntu 8.04 som skusal prehrat video: x264, je to 1080p, ma to priponu mkv.
A nejak to nemozem prehrat bez sekania. Nasiel som akurat radu o zmene prehravaca, avsak nefunguje to ani pod VLC ani pod Totemom. Vo VLC ked spustim video, je seknute hned od zaciatku, a ked ho posuniem kusok dalej, VLC spadne. V Toteme to prehrava, ale seka to, zvuk ide pozadu (alebo popredu?).
No mam Intel Pentium D, 2 jadra, 3GHz, nainstalovane proprietarne ovladace na ATI HD 3650. Compiz a ine ficurkoviny vypnute.
Da sa nejak prinutit, aby prehravac pouzival GPU alebo nejak ...aby to nesekalo?
Dakujem.
    • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 00:21
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      mplayer, skusit zapnut framedroping (tlacitko 'd'), ak mplayer detekuje ze nestiha tak este do konzoly vypise par trikov, skus ich. ak nepojde ani tak, prekonvertovat to mencoderom na nieco menej narocne, napr:

      mencoder vstup.mkv -of avi -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=8192 -vf scale=1280:-3 -o vystup.avi -oac mp3lame -lameopts abr:br=128 -srate 44100
      • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 10:21
        dusan   Návštevník
        Keď som si trochu podrobne pozrel ten tvoj skript no to si tomu dal.

        Takto znížiť kvalitu videa stačilo by znížiť kvalitu na na p720 a zvuk nechať skopírovať (určite je tam nejaké AAC 2.0 ).

        Odporúčam urobiť extrakt videa z mkv (pomocou mkvtoolnix).
        A potom cez avidemux znížiť bitrait.
        A potom znovu to video natlačiť naspäť zase mkvtoolnix.

        Bohužial niesom až tak zbehlí v mencodere ani ffmpeg tak ti neporadím ako by to šlo lepšie a jednoduchšie spraviť pomocou jedného príkazu skús google. "1080p to 720p mencoder"
        • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 10:35
          dusan   Návštevník
          Hneď 2. odkaz bol zaujímavý.

          ffmpeg -i <input video> -b 3000k -vcodec h264 -acodec copy -coder 1 -flags +loop -cmp +chroma -partitions +parti4x4+partp8x8+partb8x8 -me hex -subq 5 -me_range 16 -g 250 -keyint_min 25 -sc_threshold 40 -i_qfactor 0.71 <output video>.mp4

          ps. nevadí že z toho videa spraví mp4 s tým si mkvtoolnix poradí
        • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 19:55
          Avatar lubos679   Používateľ
          Ale diky aspon ked budem nieco potrebovat prekonvertovat, budem vediet, s cim to mam robit:)
      • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 19:54
        Avatar lubos679   Používateľ
        No takze v MPlayeri seka tiez, skusal som kombinacie roznych moznosti. Pri spusteni z konzoly to samo napisalo ze moja graficka karta nepodporuje dekodovanie..neviem coho.
        Dufam ze ATI uz nieco spravi s tymi ovladacmi.
        Tak mensiu kvalitu nejdem robit, skor si stiahnem uz hotovy 720p, nebudem musiet konvertovat.
    • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 10:02
      dusan   Návštevník
      No vieš tu je "trochu" problém.

      Karty nvidia: nový beta proprietarný ovládač už začal mať podporu na dekódovanie h.264 ale ten je v alpha verzii.
      Open source zatiaľ ešte nemá implementáciu (ani nv ani noeavu)
      Karta ATI hm majú tiež nejakú imlementáciu ale zatiaľ to je tiež v alpha verzia.
      Open source ATI radeon ani radeonhd ešte nemajú nič také imlementované.
      Dokonca obidve majú problémy s obyčajným XV(xvideo akcelerácia=zobrazovanie videa(nie jeho dekódovanie))
      VIA - Chrómium 8je asi najďalej ale tú nemáš

      Intel vymyslel nejaké VAAPI ale asi to zdochlo.

      Odporúčam dekódovať film na nižšie rozlíšenie.
      • Re: FULL HD seka 21.11.2008 | 10:07
        dusan   Návštevník
        K tomu MKV

        MKV je náhodov super kontajner na video. Už som videl film so 4 zvukovými stopami a s ?12? titulkami.

        Už viem Blade runner - finnal cut v 720p

        A aj anime mám poväčšine v angličtine a originálu plus s dvoma titulkami.

        Avi je nevhodný formát ako kontajner (uživateľský pohľad) pre vyššie rozlíšenie, titulky a viac stôp zvuku.