prostredie, panel, pouzivatel a napad...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.11.2008 | 13:35
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Prajem pekny vikend a prichadzam s otazkou...

povodne boli otazky dve, no prvu mam vyriesenu. Ale co druha?

1) je mozne urobit, aby sa pri spusteni openboxu vzdy spustal aj xfce4-panel? alebo gnome panel v pripade potreby?

2) je nejako mozne v klasickom gnome uplne vymenit gnome-panel za xfce4-panel?

prva sa da riesit cez automaticky spustane aplikacie, staci napisat do textaku. lenze v gnome sa gnome-panel vzdy pusta, a ked ho killnem, tak sa iba restartuje...

dopredu dakujem :)
    • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 20:35
      Avatar xenol Archlinux  Používateľ
      1) ano da, ~/.config/openbox/autostart.sh a tam si napis, ktory panel sa ma spustat

      2) neviem, ci to pojde, ale si myslim, ze gnome-panel je sucastou gnome, takze je imho normalne, ze sa restartuje. Ak ces xfce4-panel preco rovno nevymenit prostredie? Sak xfce je takmer jak gnome, len viac setriacie systemove prostriedky.
      • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 21:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        osobne pouzivam momentalne xubuntu a xfce panel sa mi moc paci. az tak, ze by som rad nejako vyriesil, aby sa v gnome dalo prepinat. alebo ten, alebo ten...
        • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 22:08
          l_barbarossa   Návštevník
          pozri tu, teda pod tym citovanym prispevkom, neskusal som, ale vyzera to doveryhodne/
          Druha vec, ze nejake applet-aplikacie by teoreticky mohli zavisiet na paneli, tak neviem, riadne si rozmysli ci to chces...
      • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 04.12.2008 | 19:43
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak sa prave vrtam v tej jednotke...

        len keby som z toho nebol uplny blb :)
        http://pastebin.com/m6a94149e
    • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 22:13
      miro   Návštevník
      nic v zlom, ale podla mna je to nezmysel, keby sa jednalo o nejaky pypanel a pod. tak by som to pochopil, ale tahat xfce4 kniznice do gnome ....
      • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 22:52
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        xfce nema nejake komplikovane kniznice, vyrazne odlisne od tych gnomackych...
        • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 23:36
          tatar   Návštevník
          to je jedno ci su vyrazne odlisne alebo nie, dolezite je ze su odlisne, a vysvetli mi naco preboha budes trepat do pamati aj xfce kniznice a aj gnomacke ?
          • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 23:45
            26   Návštevník
            ked ich neloadnes tak budu zaberat akurat miesto na disku, mne to pride ako celkom prijemna moznost prepinat si medzi panelmi...
            • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 23:47
              tatar   Návštevník
              dik za vysvetlenie ;-)

              lenze v tom je problem ze pan hoferek ich chce loadovat ;)
              • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 23:52
                26   Návštevník
                ak to bude defaultne off tak v tom nevidim problem
                • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 23:56
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mna zas napadlo pozosivat prostredie z viac casti... gnome ma svoje vyhody i nevyhody, xfce tak isto... a tak ma napadlo vytvorit jednoduchy a dobre nastavitelny system z tychto dvoch. fakt ze napad.

                  a pamet... ktory novy PC nema 512MB RAMky?
                  • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 23.11.2008 | 23:57
                    26   Návštevník
                    hmm... tak to mi az taky dobry napad nepride...
                    • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 00:00
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      preto pisem na forum, aby sa mohol k tomu hocikto vyjadrit :)

                      ked budem mat ciste gnome, zistim kolko ma zavislosti xfce panel a ci to moze fungovat tak... ako si predstavujem
                      • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 00:07
                        WlaSaTy   Návštevník
                        odvtedy co sme sa bavili na temu gnome/kde si uz stihol zmenit nazor? tema gnome/flux je podobna i ked nie identicka.
                        • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 07:10
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          KDE je velmi dobre prostredie, no mne akosi nesedi.

                          Hladam druhe prostredie ku Gnome ako alternativu. Teraz (po spanku) sa mi zda ako najvhodnejsie kombinacia openboxu a panelu. XFCE4 panel je jednoducho skvely, no... skusim pozriet aj ine panely, snad bude ich cinnost dostatocna na to, aby sa to dalo pouzivat aj pre menej zdatnych pouzivatelov. Dalsia moznost je fluxbox.
                          • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 12:45
                            WlaSaTy   Návštevník
                            No, my sme sa bavili o tom, ze light distro nema mat v pameti viacero toolkitov aj ked to dobre vyzera a moze ulahcit pracu. Typicky je to napriklad gnome (napriklad koli gimp-u) a kde/qt (napriklad koli vlc). Zbytocne to zere ramku a to je pri light distribuciach zasadny problem.

                            Ale ak chces vytvorit heavy distro s vsetkymi moznymi toolkitmi a poziadavkami na RAM vecsimi ako ma Vista, tak smelo do toho. To distro potom nebude ani upgradnutelne, patchovanie bude viac ako narocne, bude to cele lenive ale bude to mat pekne ikonky.
                            • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 14:21
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              no nic heavy nechcem a este som neodskusal ako to realne funguje.

                              pypanel sa vsak zda byt dobrym doplnkom do openboxu
                  • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 16:26
                    Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                    >mna zas napadlo pozosivat prostredie z viac casti...
                    Openbox/Fluxbox?

                    K tym panelom: Pozri sa este na lxpanel.
                    • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 16:54
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      to je ten z LXDE?

                      omrkam, dik za typ :)
                      • Re: prostredie, panel, pouzivatel a napad... 24.11.2008 | 16:58
                        bobo   Návštevník
                        stano, prosim ta, daj to greenie 5 gnome ako hlavne prostredie, panel a programy z xfce a chcem tam mat aj plasmu z kde4. tak sa poznas. dakujem