USB zvukovka - akú odporúčate ?

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2008 | 21:40
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
Nazdar, takže idú nám vianoce, pre nás zopár násťročných čas darčekov :D , tak prečo si nevybrať nejaký kúsok hw. Rozmýšlam na ext. zvukovkou, totiž nechce sa mi stále zapájať jack od reproduktorov keď dôjdem s notebookom domov, bola by fakt pekné zapájať len ac a jedno / dva usb zozadu, takže k veci:

Máte nejaké skúsenosti s usb zvukovými kartami pod linuxom ? Ak áno, akú odporúčate ?
    • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 23.11.2008 | 21:50
      tatar   Návštevník
      a co takto docking station ?
      • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 23.11.2008 | 21:54
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        škoda, môj nb nepodporuje docking station :/
    • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 23.11.2008 | 22:10
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      po vlastnom pátraní som sa dočítal že creative je na tom už o dosť lepšie s podporou linuxu, takže uvažujem o
      http://www.alza.sk/zvukova-karta-creative-sound-d95805.htm
      čo vy na to ?
      • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 04:40
        Avatar taty Ubuntu 8.10  Používateľ
        A co takto nejaka usb zvukovka od M-audio? Neviem ako je to s podporou linuxu.
        • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 25.11.2008 | 10:10
          Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
          m-audio je vzor pre podporu v linuxe.. takze no problem s nimi
          Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
    • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 12:57
      WlaSaTy   Návštevník
      Ak mas notebook, tak mozes skocit do obchodu vyskusat. Len si nezabudni prepnut zvukovy vystup na zodpovedajucu zvukovku.

      Inak ja mam osobne skusenost len s nejakou c-media ktora mala na blistri ze je urcena len pre telefoniu (vystup stereo, vstup mono na mikrofon). Kvalita zodpoveda napisu, fnugovalo to na prvy krat.

      Ale na jedno ta do predu upozornim. Ak budes mat tu USB zvukovku, tak budes asi primarne pouzivat integrovanu zvukovku a ak budes doma, tak externu. A samotne prepinanie vystupov vo vsetkych programoch ta asi bude za kazdym obtazovat a asi aj viac ako keby si pchal tych viacero kablov pri domacom pocuvani. Neviem, ale ja by som taketo nieco vyuzil len ak by som chcel prehravat hudbu na WiFI routeri ktory ma USB konektor.
      • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 16:21
        Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
        zdar, takze osobne doma jednu mam (Sound Blaster 5.1 neviem presne co za typ :) )

        1, Mandriva 2008.1 - bezproblemov, najde ju tiez sa da konfigurovat
        2, Pri starte ju niekedy nezapne :( (1 zo 100)
        3, chyba mi v KDE nastavenie ktoru zvukovku pouzit (sb alebo integrovanu), nasiel som to ale fungovat to nefunguje (vacsinou mam manualne prestavene na hw:1,0 zariadenie)
        4, hlasitost zvuku je omnoho mensia ako vo windows, neviem cim to je mam vsetko nastavene na 3/4 max. hodnoty aj tak musim zosilovac zosilit
        5, zvuk - mozno haluska ale mne sa vidi ze pod win je horsia kvalita zvuku (myslim tym 5.1 windows stereo aj po nastaveni)
        6, ovladace priamo v jadre netreba nic nastavovat
        7, mam problem z spustenim amaroku a ked do toho spustim video tak kaffeine mi oznami ze bla bla zvukovka je zaneprazdnena (ano mam nastavenu alsu)
        8, nic ma nenapada :)

        urcite to nie je zla kupa (SB) neviem ako sa pohybuje cena teraz ale pred 2 rokmi som ju kupil za 3000 co nie je take zle, k tomu pekne repraky tiez staly nejaku 6000, na zvuk staci. (podla toho na co si zvyknuty) zatial. je to podla toho co pocuvas a aku kvalitu od toho ocakavas.
        • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 17:30
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          dik za info. Stále keď môžem tak si pustím hudbu na niečom kvalitnejšom ako na integrovaných reproduktoroch. njn, kúpa by to bola dobrá, cena je tiež celkom fajn a repro možno časom nejaké ešte lepšie.
      • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 17:25
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        hmm, nad tým prehrávaním hudby na wifi routeri som tiež rozmýšlal, ale pripadá mi to pomerne komplikované...
        Zase až tak veľa programov na prehrávanie hudby nepoužívam, amarok, totem, flash videá, inak mám zvuky vypnuté. Ale asi skočím pozrieť do obchodu. Dik
        • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 19:24
          WlaSaTy   Návštevník
          Zlozite to nie je, len to chce alternativny firmware podporujuci tvoj router a zosilovac v dosahu kablov od routera. Skoda ze nema tento a podobny HW cenu taku ako v US. Zvukovka za cca 12USD, sietovka za 10-13USD, co je pre USB zariadenie viac ako OK ....

          Ale mozno by bolo pre mna vyhodnejsie napichnut stare PDA s linuxom v dosahu kablov od zosiku, len CF WiFI a kvalita zvukovky v PXA ma asi nepustia.
    • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 19:35
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Ja nan skusenosti s touto. Ide bez problemov.
      • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 19:54
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        fakt pekný kúsok hw, ale myslím že niečo takéto až nepotrebujem ( cena :/ ) ... Ale ak vyhrám nejaké peniaze tak si kúpim :D
        • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 24.11.2008 | 19:58
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          Cena je este v pohode. Ak chces kupovat nejaku lacnu sracku, tak si radsej pocuvaj cez integrovanu. Lebo sice ziskas kvalitu vyssiu, ale stale nizku. Tento kusok tiez nie je nic extra, su aj drahsie a lepsie.
          • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 25.11.2008 | 10:26
            Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
            ahojte,
            http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile2496.html odporucam ako internu zvukovku, je super a v linuxe slape ako hodinky.

            a dovcera som odporucal ako externu tuto : http://uk.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=207&product=15912&listby=

            po vcerajsom nainstalovani Ubuntu 8.10 64bit na nove PC som ju sice spojazdnil a v systeme funguje. Horsie je to pri World of Warcraft, ktore som bezproblemu spustil v linuxe cez program Cedega. Zial zvuk sa nepodarilo rozchodit. Cedega spoznala len zvukovku co mam na matici.

            rezultat: externa zvukovka funguje bezproblemu v systeme ale v hrach je to problem.
            aspon ja mam taku skusenost. Preto ma syn nainstalovanu aj Vistu, kde zvukovka ide v pohode.
            • Re: USB zvukovka - akú odporúčate ? 26.11.2008 | 00:38
              Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
              o hry v linuxe mi nejako veľmi nejde ( max cs pod wine ), keď si chcem zahrať tak prepnem. Dik za info