virtualizacia win

Sekcia: Ostatné 24.11.2008 | 21:41
Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
a tak zaujima ma ako sa da pod linuxom virtualizovat windows..

potrebujem aby som mohol pouzivat pod takymto windowsom kameru a mikrofon co mam na notase. v linuxe nepobezia :) diki moc
- peace, not war -
    • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 21:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pochybujem ze pobezia vo virtualnom stroji, kedze stroj ma len virtualny hw.
      • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 21:59
        WlaSaTy   Návštevník
        Mozne je vselico. Rozne virtualizatory vedia zdielat hardware, obcas je to dokonca na ostaru. Napriklad MOL to robil v pohode a urcite to budu vediet aj ine.

        Ale skorej by ma zaujimalo co je to za specialnu kameru ze nefunguje pod linuxom. Zeby nejaky muzealny kusok co sa pripaja na LPT port?
        • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:10
          aASASas   Návštevník
          používajte windows a pôjde všetko :-)
          • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:17
            Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
            da sa rozbehat aj frozen bubble 2.2.0 pod win? ;)
          • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:20
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            ved pouzivam :) a to len kvoli tomuto :(
            - peace, not war -
        • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:19
          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
          ale ne.. asus :) velice exoticky hardware :)
          - peace, not war -
          • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:29
            WlaSaTy   Návštevník
            Asus nema exoticky hardware. Ausus ma tak lacny hardware ze vyvoj ovladacov sa neoplaca. Nahodou by opensource komunita prispela vlastnymi silami k zvyseniu zisku nejakeho vyrobcu co nechce zverejnit informacie o hardware.

            Ale ne, vtip. nechces sa nahodou pozret na to preco ti nejde ta kamera?
            • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:35
              Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
              kamera aj by mozno sla... nasiel som daco.. ale nechce sa mi skusat... skor neverim ze pojde ten mikrofon co mam pri tej kamere :)
              - peace, not war -
              • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 23:40
                WlaSaTy   Návštevník
                No, pokial sa ti nechce skusat, tak neskusaj. Ja Ti kazat nebudem.
          • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 23:49
            Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
            aky to exoticky stroj mas? ono, keby si sa spytal konkretne, tak ti mozno vie niekto odpovedat a rozchodis to aj nativne.....
            Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:16
        Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
        Pochybuješ zle. Napríklad taký VirtualBox vie pekne a krásne urobiť pass-through pre USB zariadenia. Takto som vedel vo virtuálnej mašine používať USB hardlock kľúč Alladin, ktorý pod Linuxom nemá ani šajnu čo robiť a fungovalo to krásne.
        • Re: virtualizacia win 24.11.2008 | 22:19
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          dik za opravu
        • Re: virtualizacia win 25.11.2008 | 00:19
          ARny   Návštevník
          jj sice hw je iba virtualny ale pokial chcete rozchodit nieco cez usb ci ine porty tak by to malo ist v pohode, ide o to ze tie zariadenia nefunguju pod linuxom iba preto lebo nemaju ovladace nie preto zeby sa s nimi pod linuxom nedalo komunikovat.
          Ja mam ale skor inu otazku. Skusali ste uz niekto rozbehat pod virtualnym windowsom nejaku hru napr. CS? Ja som skusal ale rozbehlo sa mi to iba v softwarovom mode teda bez opengl. Ocividne nieje virtualny nastroj schopny virtualizovat graficku kartu co je strasna skoda. Bol by som rad keby som hry dokazal rozbehat pod virtalnym windowsom a na vsetko ostatne mal linux. Ja viem ze tie hry mozu ist aj pod wine ale nieje to celkom ono.