modem D-Link DSL-2641R

Sekcia: Hardware a Drivery 27.11.2008 | 11:53
Avatar dawe8403   Používateľ
Dobry den,mam doma modem D-Link DSL-2641R od T-Com achcel by som nastaviť port-forwarding,ale router chce odo mna static IP a T-COM v manualy pise že má byť DHCP.Ja sa len chcem opytať,či možem nastaviť u seba Static IP?Ak mam zapnuty NAT na routeri tak by to malo fachať?Niesom isty,preto sa pytam....?Nechcem urobiť nejaku blbosť.DAKUJEM
    • Re: modem D-Link DSL-2641R 27.11.2008 | 13:28
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      vyskusaj, uvidis, ak nepojde tak to resetnes. nemas co pokazit.
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: modem D-Link DSL-2641R 27.11.2008 | 13:37
        dawe8403   Návštevník
        Ja som potreboval odpoved na otazku,či je jedno keď mam Static IP alebo Dynamic ked aj tak mam router,ktory ma zapnuty NAT.Ved prave sa bojim že niečo pokašlem,vieš nieje to moj modem....
        • Re: modem D-Link DSL-2641R 27.11.2008 | 14:31
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          modem nie je clovek, nemas tam co pokazit ( za predpokladu ze ho nerozbijes manualne - rozumej kladivom)

          ak chces forwardovat porty, musis ich forwardovat na staticku adresu, pripadne si nastav DMZ na danu MAC adresu, v tom pripade mozes mat aj dhcp.
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: modem D-Link DSL-2641R 27.11.2008 | 15:04
          ---   Návštevník
          nie je jedno ci mas staticku alebo dynamicku IP , za staticku si priplacas, podla toho vies ci ju mas:-). A v nastaveni sa aj tak uvadza vnutorna adresa z rozsahu +- 192.168.x.y a ta je predpokladam stale rovnaka u teba. Manual to zrejme uvadza.
          • Re: modem D-Link DSL-2641R 09.03.2009 | 02:40
            petermailer@seznam.cz   Návštevník
            cisto teoreticky neviete ako nastavit tento modem?? konkretne je nas 50 pc ale net chcem len na 4 roch. a modem umoznuje len blokovat IP to mam zablokovat 250 IP ?? neda sa niekde len napisat tie 4 co chcem a zvysk bude bloknuty automaticky??
            odpoved pls mailom ci tu
            • Re: modem D-Link DSL-2641R 23.06.2010 | 01:41
              Jacoob   Návštevník
              Ahoj.Mam tento isty router. Chel by som sa však opytať, žeči je možne ho nastaviť ako wireles repeater.potreboval by som aby mi zosilňoval signal z ineho wifi routru