google earth

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2008 | 17:16
blackee   Návštevník
Podla navodu co som nasiel na nete som si nainstaloval google earth linux do mojho Ubuntu 8.10.
Nainstalovalo sa to v pohode, ale ked sa program spusti tak grafika uplne blbne, nezobrazi mi zemegulu iba same ciary, proste je tam problem s grafikou.

co s tym? dik

    • Re: google earth 27.11.2008 | 17:24
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mas nainstalovane ovladace od vyrobcu tvojej grafickej karty, ak to vyzaduje?
      • Re: google earth 27.11.2008 | 18:49
        blackee   Návštevník
        nie nic som nejak specialne neinstaloval, Ubuntu to natiahlo samo ...
        a ani neviem jak to spravit som v Ubuntu novy ... mam zdielanu graficku kartu. AKo na to?
        • Re: google earth 27.11.2008 | 19:49
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Aku kartu mas? Skusal si vypnut efekty prostredia?
          • Re: google earth 27.11.2008 | 23:49
            blackee   Návštevník
            noo, ked som vypol efekty ciary zmyzli, ale nenacita mi zemegulu .... napisalomi (pred tym to nepisalo) ze bud je chyba v tom ze nesom zapojeny do internetu (co je blbost), alebo program blokuje nieco v zmysle Firewall ... ubuntu ma firewall tiez?

            este k tym efektom ... mam zdielanu grafiku... z 2 GB RAM, cize to nestiha? SKusal som vsemozne zapnut to presuvanie plochy ako kocka ale nepodrailo sa mi to... takze je to slabou grafikou?
            • Re: google earth 28.11.2008 | 13:18
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              Ale aku mas zdielanu grafiku? Lebo aj nvidia vyraba zdielane grafiky.

              Ja mam Intel GMA 900 google earth mi funguje (okrem makcenov nad pismenom n) bez akehokolvek nastavovanie v Ubuntu 8.04, Efekty prostredia mam ale uplne vypnute (su tam tri moznosti, teraz neviem ako sa volaju, ta prva z hora je uplne vypnutie efektov)
            • Re: google earth 28.11.2008 | 13:20
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              Este by som skusil vymazat docasne subory googleearth, mozno si nieco sam vymazal/prepisal. Daj si v domovskom adresari zobrazit skryte subory a adresare a vymaz ten co sa tyka google earth, nieco ako ~/.googleearth alebo ~/.GoogleEarth alebo tak nejak