zmena na ex3!! :-

Sekcia: Hardware a Drivery 01.12.2008 | 19:24
CaveMan   Návštevník
Stala sa my taka zla vec,
mam wifi wl700ge a pri preinstalovavani novsiehoh firmware na starsi my cosi spravylo z HDD
250GB, ze proste aj ked teraz pripojim do PC (Mam XP) tak ho samozrejme nevidim, ale ked sa kuknem cez partition magic tak ho vydel ako jeden disk Unallocated, takze ako nenaformatovany,
mal som nanom svoje dvolezite veci, bol takmer plny..
Skusal som uz vselico, veci mi nasiel program R-Studio, ale boli rozdelene do kategorie a len ocislovane, to by mi dlhe casi trvalo kym by som to dal do kopi, a naten program aj tak nemam crack tak my nechce obnovyt vecsie subory nez 800KB.
Ak voete ako vratit spet kodovanie ex3 tak my Prosim poradte, tak aby som dostal vsetky udaje z tadial. Inak neviem na 100% ze to bolo formatovane pod ex3, ale asi hej ked partition magici ked som dal na ten hdd vytvorit ex3 tak som videl pekne kolko je tam zaplnene, pod fat32 ani NTFS som nic nevidel.

Ďakujem
    • Re: zmena na ex3!! :- 01.12.2008 | 20:01
      l&b   Návštevník
      - mas min 250GB medium, kde by si si u-byt-oval zaloznu kopiu tvojho vzacneho disku?
      - mal si disk rozdeleny na viacere particie?

      - existuju jedinci a firmy podnikajuci v oblasti zachrany dat
    • Re: zmena na ex3!! :- 01.12.2008 | 20:21
      WlaSaTy   Návštevník
      Stiahni si nejake zachranne LiveCD ktore obsahuje napriklad program "test disk" aby si zistil pravdepodobne povodne rozdelenie. A skus ho pod tym LiveCD aj pripojit. Co si s tym diskom postvaral, preformatoval si ho?

      PS.: zahrana dar na ext3 a crack, to mi naozaj nejde do hlavy.
    • Re: zmena na ex3!! :- 02.12.2008 | 00:05
      z0mg   Návštevník
      Neviem ci pomoze toto.
      Uz som s tym parkrat uspesne zachranil data z usb klucov so znicenym filesystemom...
      • Re: zmena na ex3!! :- 02.12.2008 | 01:58
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Mne sa skor zda, ze prisiel len o MBR. Ale ktovie. Kazdopadne, treba byt paranoidny a zalohovat MBR cez sfdisk po kazdej zmene, potom vytlacit, zalepit do obalky a ulozit do trezoru.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: zmena na ex3!! :- 02.12.2008 | 15:35
          CaveMan   Návštevník
          Disk neni formatovany, vsetky veci su nanom neporusene, len my to oznacenie ci jak sa to vola vymazalo (-to MBR ci co si to pisal - v partition magici ho vidim ako Nepridelene..), proste nepisemi ze ten disk je ex3, ale nema dokonca ziadny format.
          Tym crackom som mislel na ten program co som hore pisal, ale ten my to blbo vytiahol, tak ze vsetko bolo len ocislovanee, a porozhadzovane, to by som do kopy nedal, aa ak poznate dajaky program
          ktiry my ten typ ex3 vrato spet, ale sa my zda ze bol normalne deleni 2x ex3 a swap,
          Dik.
          • Re: zmena na ex3!! :- 02.12.2008 | 15:52
            CaveMan   Návštevník
            Vyhovoval by my dajaky soft pre Windows, ale ak neni navyber tak aj pre linux, mam OpenSUSE 11 Kde3.5
            • Re: zmena na ex3!! :- 03.12.2008 | 11:32
              WlaSaTy   Návštevník
              no a na tom opensuse nie je nastroj testdisk?
    • Re: zmena na ex3!! :- 03.12.2008 | 11:45
      lolko   Návštevník
      jednoznacne skus Acronis Disk Director, vzhlada ti odstranene particie a dokaze ti ich obnovit