poradte najlepsi externy disk

Sekcia: Hardware a Drivery 02.12.2008 | 12:25
misko m   Návštevník
ahojte. zhanam nejaky externy disk ktory by fical zaroven na linuxe /ubuntu/ a tiez aj na win. ak mate konkretne tipy dajte sem link. dakujem
    • Re: poradte najlepsi externy disk 02.12.2008 | 16:19
      dusan3838   Návštevník
      pockaj si prenosne rozhranie USB 3.0, a potom to ries
    • Re: poradte najlepsi externy disk 02.12.2008 | 20:37
      Martin   Návštevník
      Ja mám na zálohovanie Western Digital a frčí spoľahlivo na 100% - MDV 2008.
    • Re: poradte najlepsi externy disk 03.12.2008 | 02:04
      --   Návštevník
      moje skusenosti:

      WD Passport - je maly 2.5" a dobre sa prenasa
      Western Digital My Book su uz 3.5" a potrebuju externe napajanie takze su trocha neprakticke na caste prenasanie
      • Re: poradte najlepsi externy disk 03.12.2008 | 04:45
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Tiez mam tie iste (My Book 250GB aj 1TB, Passport 320GB) a zatial uplna spokojnost. Pod GNU/Linuxom bezia ako vino.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: poradte najlepsi externy disk 03.12.2008 | 08:16
          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
          Funguju v Ubuntu aj Viste - TOSHIBA externí HDD 3.5" 500GB, USB2.0, 8MB cache, 7200ot, PX1394E-3G50
          http://www.alza.sk/externi-disk-toshiba-3-5palce-500gb-d83364.htm

          tento pouzivam ako USB kluc - FUJITSU-SIEMENS Storagebird - 160GB, externí 2.5" HDD 5.4k, USB - strcim do USB a jede
          http://www.alza.sk/externi-pevny-disk-fujitsu-siemens-storagebird-solo-20-u-d87302.htm
    • Re: poradte najlepsi externy disk 03.12.2008 | 11:18
      WlaSaTy   Návštevník
      Relevantnu odpoved by si dostal keby si sa pytak ktory nefunguje. USB disky funguju bez obvykle problemov. Teda pokial sa ovsem nespoliehaju na to ze dostanu priliz velke napajanie z USB, vecsie ako je standard alebo vecsie ako si korektne dokazu vypitat (boli v predaji aj take) a tym ze si ho chces zlozit si zvysujes dane riziko. Ja by som za ten rozdiel neriskoval, radsej by som si pozrel cenu tovaru v inom webshope. Napriklad alza.sk ma lepsiu cenu ak kupis USB externy disk ako keby si kupil USB ramcek a k nemu 2.5 disk.

      Ostatne externe disky ta asi nezaujimaju. Teda externe sata disky, popripade disky cez fibre channel alebo ine typy pripojenia ako napriklad SAS alebo ten bullsh... ktory obsadil jednu sietovku na ktoru sa pripajal HDD pomocou RJ45.