Mandriva-Seka video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.12.2008 | 20:07
Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
Zdravim...Zacnem asi tym,ze napisem na com frcim...Intel P4 2,66GHz , 1,5GB RAM , 128 MB ATI Radeon 9550 , OS Mandriva 2008.0 ...Proste HTOP ma tak v priemere 150 spustenych procesov tie v priemere zeru tak do 40 percent procesoru a do 800MB RAM...A sekaju mi videa...Je jedno ci MPlayer,alebo Totem...Ci Firefox...Proste ked idem na celu obrazovku,tak seka ako neviem co...A Grafiku mam rozchodenu dobre...Co je vo veci?
    • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 20:18
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      mozno skusit vypnut compiz?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 20:18
      l&b   Návštevník
      chyba este taka informacia - ze v akom prostredi bezis, ci pouzivas 3D efekty a ci si skusal spustat video napr. pod gstreamer frameworkom (Totem moze byt bud Totem-xine alebo Totem-gstreamer), aky format videa to bol, ci si skusal najst riesenie tvojho problemu vyhladavanim na nejakom fore, napr. tu, alebo na mandrivackom fore atd...
      • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 21:36
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
        Takze Compiz je podla mna zbytocnost,takze 3D nepouzivam...Mam KDE a Fluxbox...V oboch to seka...Totem-gstreamer...A o format nejde...Nezalezi na formate,lebo seka kazdy...A este som to nikde neriesil...Len tu...Pod fedorou mi neslo poriadne OpenGLko a grafika a tu zas ide vsetko primerane ok...Okrem toho prehravania videa pomaleho nacitavania stranok vo Firefoxe...
        • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 22:33
          Avatar miso Gentoo   Používateľ
          takze tu daj aspon vedie ake pouzivas vystupne rozhranie na prehravanie videa opengl x11 alebo co ?? skusal si aj vlc ?? skus ho a potom dopln info
          • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 22:38
            Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
            Skusal som aj OpenGL a aj GL2 a xv a aj X11...Len to sekaju aj FLVcka vo firefoxe ...Proste vsetko
            • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 22:41
              Avatar miso Gentoo   Používateľ
              ked to skusis zmenit v mplayery zmenit nastavenia tak musis restartovat program :P. Skus si pozriet procesy ci ti nevitazuje prehravanie videa vela cpu alebo ram mozes na to pouzit moj oblubeny htop ak ty zerie vela cpu pri prehravani pod opengl tak to mas zle nastavene tiez som mal podobny problem
              • Re: Mandriva-Seka video 03.12.2008 | 22:45
                Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                Procesor ma pri prehravani max 60percent a RAM tiez do tych 600MB...Co je pri 1,5GB v pohode...A ked spravim nejake nastavenie,tak vzdy restartujem system...