LINSPIRE 5.0

Sekcia: Ostatné 18.07.2005 | 22:28
Laco   Návštevník
Skusam to znova a opakovane, vie mi niekdo pomoct kde sa toto distro da kupit ?
    • Re: LINSPIRE 5.0 15.07.2005 | 21:22
      TomiT   Návštevník
      Ked chces vediet nejaky kamenny obchod na slovensku tak neviem ci uspejes ale inac normalne na www.linpire.com
    • Re: LINSPIRE 5.0 17.07.2005 | 21:16
      TomiT   Návštevník
      Este taka otazka. Preco prave linspire? Nevravim ze je zly ale nepaci sa mi ze ziju z prace druhych ludi ( Cez CNR platis za stahovanie softu ktory naprogramovali iny ludia a dali ho k dispozicii zadarmo ). Ked chces plateny stabilny OS skus aj ostatne ( SUSE, Xandros alebo Libranet). Mozno je tento prispevok mimo ale ak nemas nejaky uplne konkretny dovod tak xandros a libranet su tusim uplne porovnatelne s linspire ( tiez su na debiane, lahka instalacia, lahka instalacia softu, lahka sprava systemu cez graficke konfig nastroje ) .
      • Re: Re: LINSPIRE 5.0 18.07.2005 | 11:32
        Laco   Návštevník
        Podla mojich inf. mam po instalacii 15 dni zdarma pristup do CNR co je dost casu na stiahnutie slovenskej lokalizacie a nejakeho dalsieho softu, aj ked neviem akeho ked je vsetko uz integrovane v zakladnej instalacii....Firefox, audio/video prehravac, openoffice atd....Navyse to ma pekny vzhlad ale co ma sere najviac na takom suse alebo mandrake je fakt ze mam DVD medium plne softu ktory neviem odfiltrovat pri instalacii lebo je to cele na moj vkus komplikovane.Linspire ma jedno CD medium, optimalne zvolene sucasti, vsetko uz nastavene a kopu ovladacov k tomu...Neviem som len zaciatocnik ale bezne distra sa mi zdaju tazke a maju extremne vela sucasti ktore ma vzdy zmatu a neviem co mam pridat alebo odobrat...Uz len sucasti KDE pri instalacii SUSE 9.3 ma sokovali kolko veci je vtom na odobratie a asi 80% nevyuzijem len neviem ktore si mam zvolit...Ved neni normalne aby my OS zabral cca 2-3GB, preboha ved musi stacit max.300-400MB co by splnal Linspire ktory u mna spaja 1./krasne uzivatelske rozhranie, 2./optimalizovany rychly system, 3./optimalne zvolene sucasti na jednom instalacnom(zaroven live) CD mediu a celkovo je jednoduchy, prepracovany a sofistikovany...Aj ked ho linuxova komunita v zasade neznasa podla mna idu spravnou cestou aby vytlacily zasrane okna.
        • Re: Re: Re: LINSPIRE 5.0 18.07.2005 | 15:12
          TomiT   Návštevník
          Ak ti ide o toto skus pozriet Xandros. Stiahnes open circulation cd aj zadara. A soft mas aj v buducnosti zadara. Nikdy nevies co budes potrebovat. Kupis o mesiac nieco nove na pc ( povedzme scanner ) a zrazu zistis ze si s linspire skoncil. Jedine ak zaplatis. Podla mna to neni spravna cesta. Xandros mas na jednom alebo dvoch cd ( podla toho ktoru verziu kupis pricom zakladna ta vyjde okolo 1500 a podla toho co pises ti aj staci) a navyse aktualizaciu mas furt a ked o pol roka alebo rok pokrocis nemusis platit len proste z netu doinstalujes. Je pravda ze neviem ako je to s lokalizaciov.
          • Re: Re: Re: Re: LINSPIRE 5.0 18.07.2005 | 17:04
            Laco   Návštevník
            Dik za tip, vyzera to dobre...
            • Re: Re: Re: Re: Re: LINSPIRE 5.0 18.07.2005 | 17:12
              TomiT   Návštevník
              Tiez ho teraz skusam pre nasich uzivatelov.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINSPIRE 5.0 18.07.2005 | 17:15
                patrik94   Návštevník
                Xandros je dobry Linux hodte link na domovsku stranku
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINSPIRE 5.0 18.07.2005 | 22:28
                  m0d0r   Návštevník
                  pridam taky necakany link http://www.xandros.com/