Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro

Sekcia: Hardware a Drivery 04.12.2008 | 14:50
Snejk   Návštevník
Ahoj..potrebujem radu. Na NB mam Visty a chcel by som na pristupovanie na net pouzivat nejake linuxove distro nabootovane z cd alebo usb kluca. Kedze som linuxove poleno, hladam nejake distro, ktore by bez nejakych dodatocnych doinstalacii, resp. nastavovania dokazalo pripojit a spojazdnit Huawei ExpressCard E870 kupenu na Orange Mobilny internet. Existuje nieco take. Za kazdu radu velky dik
Snejk
    • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 04.12.2008 | 17:43
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Možno by fungovalo, keby si nabootoval Linux a potom by si vykonal nasledovné úkony z USBčka. Neviem či existuje nejaký nástroj na priamu úpravu súborov v ISO s Live Linuxom.
      • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 04.12.2008 | 19:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no tak bodaj by uprava ISO nesla :D

        v greenie je na tento kus hardveru ovladac a navod, no ci to funguje tak to neviem...
        • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 04.12.2008 | 20:48
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Ešte že si nezamachroval a dal hneď tip na soft :-D
          • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 04.12.2008 | 21:12
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            aky soft konkretne myslis?
            • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 05.12.2008 | 09:25
              Snejk   Návštevník
              No tak to ste mi teda pomohli...klasika ako na kazdom linuxovom fore, ako keby kazdy zozral vsetku mudrost sveta..no nic, ostava mi zase len ta Vista. Mimochodom, uz prichadzam na to, preco linuxove systemy nie su stale rozsirene (bez urazky a bez flame)... I tak dik
              Snejk
              • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 05.12.2008 | 10:03
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                asi to bude tym, ze zle citas.

                pisal som ze ovladace a navody na tieto srandy ma greenie. niekto si to nevsimol. dumaru sa pytal na softver, ja som chcel vediet ze aky. dal by som mu na to odpoved a tym by si ju dostal aj ty.

                ci pouzivas windows alebo linux, to je fuk. ale linuxove fora za svoju vlastnu nedokonalost hanit nemusis
                • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 05.12.2008 | 10:19
                  Snejk   Návštevník
                  Linuxove fora nehanim, to s tou mudrostou sveta bolo myslene na mna, pretoze z linuxu som jelen. Prechod z win na lunux je pre mna dost, ale dost tazky a aj casovo narocny a to si nemozem dovolit. Islo mi len o najlahsiu moznost a ked sa clovek niekde nieco opyta, tak dostane taku odpoved, ze je z nej aj tak debo. Tak sa ospravedlnujem, nemyslel som to zle, len som trochu zufaly. Skusim to Greenie4, snad to nejako rozchodim. Diky
                  Snejk
                  • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 05.12.2008 | 17:22
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Však si dostal odpoveď, treba len pozronejšie čítať. A či sa so Stanom naťahujeme za nejaký soft je tebe egal,,,
            • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 05.12.2008 | 17:23
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Však soft na úpravu ISO, veď sme sa bavili o tom,,,
              • Re: Huawei ExpressCard E870 a bootovacie linux distro 05.12.2008 | 17:49
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                aha. to nie je ziadne tajomstvo

                rozbalenie, zbalenie... reconstructor
                zmensovanie - pod rootom pusteny spravca suborov (akykolvek) a filelight/baobab