abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2008 | 19:13
l_barbarossa   Návštevník
Používam mandrivacke Gnome (len s podporou unicode) a neviem ako dosiahnut (napr. spustenie s nejakym parametrom), aby sa mi slovenske menu v Abiword-e zobrazovalo spravne. Vacsina znakov s diakritikou je nespravne zobrazena. S inymi aplikaciami problem nemam.
V slovenskom .po subore je kodovanie prekladu uvedene iso-8859-2.
Za rozumne napady alebo napadite riesenia dakujem.

    • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 04.12.2008 | 19:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      rozumny napad nemam - len konstatujem, ze abiword ma rozhadzane pismena v kazdej distribucii a tiez vo windows. bohuzial :(
      • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 04.12.2008 | 20:16
        l&b   Návštevník
        idem vyskusat toto
        • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 04.12.2008 | 22:23
          l_barbarossa   Návštevník
          ano, funguje to - komu staci korektne ceske menu, tak staci skopirovat subor cs-CZ.strings do sk-SK.strings. Narocnejsi si mozu povodny subor sk-SK.strings preulozit s opravenou diakritikou a hlaskami (lebo su tam stopy po neprelozenej ceskej predlohe) v kodovani iso-8859-2. Potom uz menu v Abiworde funguje spravne.
          Dane subory sa nachadzaju v adresari /usr/share/abiword-verzia/strings.
          Mnou narychlo (teda nedokonale, ale pre moje dostatocne) upraveny subor mozem niekam pastnut, ak by bol zaujem ...

          povazujte za vyriesene ...
          • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 03.01.2009 | 21:35
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ahoj. mozno by zaujem bol. taktiez by sa to potom mohlo nahrat priamo na linuxos, tomas by urcite nebol proti.

            rad by som pouzil opraveny abiword v greenie okrem ineho
            • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 03.01.2009 | 23:39
              l_barbarossa   Návštevník
              ok, neviem kam sa zvykne take nieco uploadovat, tak to predbezne davam sem - postup je taky, ze v adresari /usr/share/abiword-verzia/strings si pre istotu zazalohujes tvoj subor sk-SK.strings a nahradis ho suborom, ktory rozbalis z toho archivu co som upol.
              - moja verzia je upravena len zlahka a pre moje potreby, ne-check-oval som vsetky retazce, takze prosim brat s rezervou
              - daj vediet, az to vyskusas, ako to vypalilo u teba
            • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 04.01.2009 | 22:00
              l_barbarossa   Návštevník
              este jedna poznamka:
              - pri najsamprvom spusteni abiword aj tak zobrazi haluzne menu, ale staci ho restartovat a potom je to uz stale v poriadku

              - Stano, z toho vyplyva, ze subor ~/.AbiSuite/Abiword.Profile, ktory sa vytvori pocas prveho spustenia, by sa mal v lepsom pripade vytvorit (resp. nainstalovat) este PRED PRVYM spustenim abiwordu - nech aspon uzivatelia Greenie nezostanu rozcarovani z inak dobreho Abiwordu
              • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 04.01.2009 | 22:38
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                zatial som to poriesil inak - v /dokumenty je napisane v com je problem a je tam jednoduchy riadok, ktory presunie spravny subor z /etc/greenie tam kde to ma dat.

                no tvoje riesenie bude asi lepsie.
          • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 03.01.2009 | 21:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a ked uz otvaram staru temu...

            ma niekto napad ako toto cudo nainstalovat?
            http://mocha.xfce.org/archive/xfce-4.5.92/
            • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 05.01.2009 | 13:30
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              skompilujes, urobis balicky, das do repozitara. ale stabilitu od toho necakaj, ja som si skompiloval na testovacom cistom slacku nejaky aktualny build 4.6-ky, ale nic z toho.
              • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 05.01.2009 | 13:43
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                kazdy podprogram? no super... to si radsej pockam na oficialne binarky pre *buntu
                • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 05.01.2009 | 14:36
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  no kolko toho bolo pre zakladnu funkcnost prostredia? 15?
                  • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 05.01.2009 | 16:12
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    asi mi neuveris... no som neuveritelne lenivy tvor :)
                    • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 05.01.2009 | 17:31
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      a preto robis distro? alebo uz nie? uz si robis len tu hru?
                      • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 05.01.2009 | 23:24
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        momentalne zase distro - a popri tom este aj veceru :)
                        • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 01:09
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          opensource veceru? podelis sa len so zdrojakom, alebo aj binarkami tej vecere?
                          • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 11:27
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            bohuzial... vecera je plne neslobodna, pouzil som totiz pri jej vareni varechu sirenu pod neslobodnou licenciou a hrniec bol shareware...
                            • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 12:11
                              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                              tak to bude poriadny kentus.. mal si aspon recept vydat pod bsd.. tomu by to nevadilo.
                              • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 12:45
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                no recept mam original zakupeny - stacilo potom napisat ze suhlasim. bola tam daka eula ci co...
                                • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 15:01
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  To akoze ked si otvoril ten sacok, tak vyskocila Vitana Maggi a zavala varit? Tak to teda potom posun fotky z umyvania s teo neslobodnou varechou.
                                  • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 15:11
                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                    ale nie, varil som to ja. stacilo daku vodu, natrepat tam dake kentusy a miestami to miesat podla receptu :)
                                    • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 15:18
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      zo sacku?
                                      www.vitana.sk
                                      www.maggi.sk

                                      ale toto je extrem, tolko glutamanu by mali zakazat:
                                      http://www.vifon.sk/info.htm

                                      • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 15:20
                                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                        az na nadulo ako som is precital ze VIFON, brrrrrrrrrr
                                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                      • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 15:21
                                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                        no vifony su moja specialita. je to jednoduche, velmi zdrave a obsahuje kopec vitaminov. hlavne tych co sa zacinaju na E...
                                        • Re: abiword - nespravne zobrazuje slovenske menu 06.01.2009 | 16:11
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          E300, zvana kyselina askorbova a znama ako vitamin C je bezny antioxidant ktoreho pouzitie v potravinarstve spada do minuleho tisicrocia. Ale E621 je labuzo. Keby bola pravda co o tom hovoria antiE pirati, tak uz davno vyhynie aj cina a aj japonsko. Pohlad z druhej strany.

                                          Inak, na chudnutie odporucam s(r)ackovu cibulovu polievku z Lidlu. To je chut ako ked odvzdusnuju radiatory.