Greenie na USB kluc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2008 | 19:57
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Zdravim.

Upravujem teraz Greenie obrazy aj na kluc, vsetko funguje, zanedlho budu odkazy na stranke... narazil som vsak na jeden problem.

Konkretne... aky velky je USB kluc?

Totiz, ono sa to povie, ze kluc ma 1GB, ale ci sa tym vacsinou mysli 1000MB alebo 1024MB, tak to neviem. Tak isto realna kapacita byva kusok ina. Podobne je to aj s 512MB klucmi, ktore maju 512 napisane, no v reale... nevlastnim, netusim...

Velmi sa mi hodi nejaka taka hodnota, aby to splnal kazdy kluc danej kategorie.

Pretoze Greenie CD ma 700MB, k tomu pridavam nejake to miesto na ukladanie. Kolko toho vsak mozem dat, tak to neviem.

Takze dve moje otazky su:
1) aka kapacita je maximum, aby to fungovalo bez problemov na USB kluci s deklarovanou velkostou 1GB?
1) aka kapacita je maximum, aby to fungovalo bez problemov na USB kluci s deklarovanou velkostou 512MB?

Dopredu velmi pekne dakujem
    • Re: Greenie na USB kluc 06.12.2008 | 20:41
      WlaSaTy   Návštevník
      My ich nevyrabame, ale vieme ze 1GiB je nieco ine ako 1GB a tak isto vieme ze vyrobcovia nemusia dodrzat ani to co pisu. K tomu vieme aj to ze niektory vyrobcovia robia karty schopne eliminacie chyb pomocou realokacie ktora dokaze schrumat aj nieco navyse ked mu dojde rezerva. Takze vieme ze odpoved na tvoje otazky je :
      nieco menej ako to co ocakavas. a nezabudni k tomu niecomu menej pridat rezervu aj na dokumenty cim sa zrazis na puppy linux.

      Inak, ak ta to potesi, tak toto mali v elektro worlde:
      sd 6:0:0:0: [sdb] 3970048 512-byte hardware sectors (2033 MB)
      je to sice SD karta a nie USB kluc, ale technologia je velmi podobna. Ano, SD, nie SDHC. Kupoval som to pre jedno velmi stare PDA, z cias ked odlievali displeje z ozajstneho skla. A vyplatilo sa.
      • Re: Greenie na USB kluc 06.12.2008 | 20:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        s tym puppy to nechapem :)

        trochu som si to v hlave premietol, verzia na 1GB kluc bude mat 920MB. takze to pojde naozaj na kazdom a bude tam aj trochu miesta na ine veci

        dik
        • Re: Greenie na USB kluc 06.12.2008 | 21:33
          Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
          no 80 mb mi pride trochu malo :( inak by ma zaujimalo, cim sa greenie nafuklo z 700 mb na 920 mb.
          You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
          • Re: Greenie na USB kluc 06.12.2008 | 21:50
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Pokiaľ mám správne info, tak 700MB je Greenie + 220MB na ukladanie dát.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Greenie na USB kluc 06.12.2008 | 22:14
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ano tak veru. myslite ze by sa hodilo viac ako 220MB pre plne nastaveny system?
              • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 01:14
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                to neviem ale mam otazku: ked mam 8GB kluc aj tak budem mat iba tych 220 MB na ukladanie alebo sa to bude dat nejako zmenit/upravit (podobne ako v tej utilitke co dava *buntu na usbcka)??
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 01:19
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  a este pridam ze cele to greenie by mohlo byt v jednom adresari a nie 10 adresarov a kopa suborov ktore sa mi dost miesaju s mojimi datami (po pouziti uz spominanej utilitky a xubuntu na usb-cku)

                  inac to funguje vsetko super

                  inac nastavenie→ kopia xubuntu (+-600MB a 1400MB na ukladanie)

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 01:38
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    10 adresarov a kopa suborov? myslis tych 9 adresarov co ma normalne *buntu a adresar s ovladacmi na modemy?

                    co si pisal v tretom... bude aj galadriel co prave testujem a to bude na 920MB tiez ratane.

                    443 ISO + to_pridavne_miesto 477MB = 920

                    inak robim to prave cez ten usb-creator. takze po stiahnuti CD a spusteni ako Live alebo po nainstalovani sa da urobit USB s akoukolvek velkostou. Aj 32GB keby niekto chcel... ratam s tym, ze bezna velkost klucov je 512 az 2GB, takze sa snazim aby to na 1GB slapalo (na 512 sa da stlacit iba galadriel, no to treba vyrazne rozsirovat)
            • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 18:28
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              220MB je asi malo. Nebudem nosit OS len na spustanie. Stratim vela...
              Radsej by som si dal napr Slitaz (cca do 100 MB) a zostane mi ovela viac. Pouzitelnost ta ista.


              • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 18:50
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                no kazdy si moze dat akukolvek velkost. staci pustit si livecd, vlozit kluc a urobit si akokolvek
                • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 19:16
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tak načo potom LiveUSB kľúč keď k ňemu ajtak potrebuješ LiveCD?
                  • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 22:09
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    nechapem. hocikto si moze stiahnut aj zabaleny system pre usb kluc. nevidim problem
                    • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 22:38
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ani ja. Odporucas jeden system. Ak si na nom niekto potrebuje urobit beznu zmenu, tak mu k tomu odporucis iny system. Z toho je jasne ze si urobil samo neudrziavaci system. To si uz moze clovek stiahnut naozaj nieco ine. Nieco co sa dokaze udrziavat samo, napriklad system z ktoreho bolo derivovane Greenie..
                      • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 22:50
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        nechapem co teraz myslis. ubuntu nema na stiahnutie obraz pre usb kluc. ma ale v sebe nastroj, ktory ma aj greenie.

                        no a ja som urobil to, ze som nejake tie usb kluce pripravil. takze niekomu budu vyhovovat, vsetci ostatni si mozu urobit vlastne velmi jednoducho cez usb-maker.

                        stale nevidim problem
                        • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 23:03
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ubuntu nepotrebuje obraz pre usb kluc aby sa z neho nastatovalo.

                          inak nechapem ani tomu co bude s zvysnym nevyuzitym miestom na disku.
                          • Re: Greenie na USB kluc 08.12.2008 | 14:26
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            predstav si ze chces spustit ubuntu z usb kluca. co urobis? ako budes postupovat?

                            je to rovnake ako u greenie. spustis CD a z neho si cez utilitku urobis USB. jediny rozdiel ze som to hodil zabalene aj na internet, teda nie je potrebne stahovat cd.

                            nevyuzite miesto? tam sa moze dat cokolvek. na usb mam okrem systemu napriklad openoffice.org pre windows, dake pozadia a take rozne z kazdeho rozka troska. a nejake zalohy
                            • Re: Greenie na USB kluc 08.12.2008 | 14:45
                              WlaSaTy   Návštevník
                              :predstav si ze chces spustit ubuntu z usb kluca. co urobis? ako budes postupovat?
                              Nainstalujem ho na usb kluc tak ako na hociktory iny pevny disk. Alebo lepsie povedane, na SSD.

                              :je to rovnake ako u greenie. spustis CD a z neho si cez utilitku urobis USB. jediny rozdiel ze som to hodil zabalene aj na internet, teda nie je potrebne stahovat cd.
                              Nie, nie je to rovnake. USB kluce znesu aj iny ako FAT suborovy system. Z toho sa odvija zvysok.

                              :nevyuzite miesto? tam sa moze dat cokolvek. na usb mam okrem systemu napriklad openoffice.org pre windows, dake pozadia a take rozne z kazdeho rozka troska. a nejake zalohy
                              Ano, cokolvek. Otazkou je ako to spristupnit. Nie kazdy bude hladat v /proc/partitions ze ako ma rozdeleny disk, co a kde moze pripojit a ci tam nieco nepokazi ak tam nieco nahra.
        • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 18:08
          WlaSaTy   Návštevník
          S tym puppy linuxom pochopis ked sa pozries na jeho poziadavky a na rychlost flash diskov.

          PS.: cca 200MB na dokumenty, to chces pripajat /home cez loopback a ignotovat suborovy system priamo vo flaske?
    • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 02:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      myslim, ze sa to nejako vyriesilo.

      takze akekolvek dalsie mudre slova sem pribudnut od hocikoho mozu, no myslim, ze sa to moze oznacit ako vyriesene
      • Re: Greenie na USB kluc 24.05.2011 | 10:25
        Jarda   Návštevník
        Opravdu se to vyřešilo? A kde je tedy download link na Greenie USB?
        • Re: Greenie na USB kluc 24.05.2011 | 11:42
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          odpovedáš na pekne starú tému. najjednoduchšie máš stiahnuť iso obraz a použiť alebo bežné linuxové nástroje čo sú v bežnom *buntu na vytvorenie usb kľúča, alebo program unetbootin
    • Re: Greenie na USB kluc 07.12.2008 | 10:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      uz len mala reklama, zaujemci si mozu o tom viac precitat a stiahnut na blogu - http://elven.blog.root.cz/2008/12/07/greenie-dvojtyzdennik-greenie-usb-special-62008-7-december/