Fujitsu-Siemens Esprimo V5555/5535

Sekcia: Ostatné 08.12.2008 | 15:10
Avatar cabko166 Ubuntu  Používateľ
Zdravim..nema niekto skusenosti s tymto notebookom? je tam integrovana SIS graficka karta (mirage 3) a tiez sis sietovka (SIS 190) a atheros wifi karta. problem je v tom ze na sis karty neexistuje 3d driver. to by az tak nevadilo problem je vsak v tom ze max rozlisenie je 800x600 (co je dost zle). sietovka je sice rozpoznana ale neda sa cez nu pripojit (nefunguje ani ping na iny pc ktory je napojeny priamo kablom). nuz a nakoniec wifi ani nerozpozna. vo vseobecnosti povedane notebook kupeny bez os nie je podporovany linuxom (aspon podla toho co som doteraz vygooglil ma SIS nejaky problem z uvolnenim specifikacii pre hardver) a divim sa ze ked je aj chipset SIS ze vobec mi tam islo nieco nainstalovat. momentalne tam mam Ubuntu 8.10. dakujem za vsetky rady
    • Re: Fujitsu-Siemens Esprimo V5555/5535 08.12.2008 | 15:44
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      neviem co tam davas, ale atheros je uz podporovany uz aj v kerneli. ak nie tak madwifi to riesi. pochybujem ale ze na nejakej
      "vo vseobecnosti povedane notebook kupeny bez os nie je podporovany linuxom " je velmi dobry vtip....
      to, ze na tom bubuntu nejde neznamena, ze to nebude fungovat. skus tam nejaku inu distribuciu.
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Fujitsu-Siemens Esprimo V5555/5535 08.12.2008 | 15:47
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        fu ha, asi mam disgrafiu alebo co.....ospravedlnujem sa:
        neviem co tam davas, ale atheros je uz podporovany aj v kerneli. ak nie tak madwifi to riesi. "vo vseobecnosti povedane notebook kupeny bez os nie je podporovany linuxom " je velmi dobry vtip.... tym padom moje NB kupene bez os nepodporuju linux, skoda len ze vsetky idu len na linuxe...
        to, ze na tom bubuntu nejde neznamena, ze to nebude fungovat. skus tam nejaku inu distribuciu.
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Fujitsu-Siemens Esprimo V5555/5535 08.12.2008 | 15:54
        Avatar xapoh Mint  Používateľ
        no ale s tou sis grafikou je to ako? aj mna by to celkom zaujimao, pretoze standardne vraj nejde viac ako 800x600, da sa to nejako spravit aby to slo lepsie?