particie - surne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.12.2008 | 17:59
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravim, prave sa pokusam nahodit ubuntu8.04 na Toshiba Satellite A210 s predinstalovanym Windows Vista. Uz som to skusal pred par dnami >> nabehlo livecd >>gparted>>dal som vytvorit extended particiu a na nej swap a reiserfs >> dal som to potvrdit a islo to velmi pomaly(chcelo to robit nieco cez dve hodiny), tak som to zrusil(tu asi vznikol problem). Po restarte nabehla vista v pohode a vsetko sa zdalo OK. Teraz to skusam znova, ale iste veci sa zmenili: gparted nenajde ziadne disky(i ked cez livecd su normalne pristupne a nic nechyba). Vo viste mi pred chvilou zmizol jeden disk(cez ubuntu je stale pristupny), ale Partition manager8.5 oznacuje vsetky win disky za poskodene a nevie im urcit filesystem(vsetky su ntfs).

Vie mi niekto poradit co je vlastne zle, prip. ako to napravit.
ď
    • Re: particie - surne 12.12.2008 | 18:06
      ---   Návštevník
      pozri sem, s vistou ti moc neporadim.
      • Re: particie - surne 12.12.2008 | 18:08
        ---   Návštevník
      • Re: particie - surne 12.12.2008 | 18:10
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Skusim sa teda pytat takto: ako je mozne ze gparted mi ukaze ze mam cely disk prazdny, aj ked sa na neho normalne dostanem a mozem prehliadat a dokonca aj upravovat subory na nom. Odkial berie gparted info o diskoch?
        • Re: particie - surne 12.12.2008 | 18:16
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          Pokazena tabulka particii asi..
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
          • Re: particie - surne 12.12.2008 | 18:19
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            Da sa to nejako opravit vzhladom na to ze nic nechyba, len gparted mi vstade vypise ze "unallocated" a tiez v tej jehoviste mi nezobrazi disk d.
            • Re: particie - surne 13.12.2008 | 14:50
              WlaSaTy   Návštevník
              Zmena alokačnej tabuľky a vytvorenie súborového systému trvá rádovo sekundy. Pokiaľ to trvalo dlhšiu dobu, tak si asi robil zmenu veľkosti súborového systému za behu. Táto dlhšia činnosť sa nesmie prerušiť, inak človek môže prísť o svoje dáta. A pred tým je vhodné odzálohovať cenné dáta mimo toho harddisku. Na DVD alebo ku kamarátovi na HDD.

              Holt, mal si tam niečo cenné?
    • Re: particie - surne 13.12.2008 | 15:07
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Zdravim,
      Na tvojom mieste by som asi zazalohoval vsetko co sa este da a skusil zacat vsetko odznova. Samozrejme predpokladam, ze mas instalak Visty s licenciou.
      Chod podla navodu z linku co ti poslal "---"
      Je to podla mna najistejsie riesenie.
      Viem, že nič neviem.