interactive startup (GRUB)

Sekcia: Konfigurácia 15.12.2008 | 06:29
Avatar asi Gentoo  Používateľ
Nazdar, nahodil som si Fedoru 10.
Podarilo sa my stvorit problem ktory viem vyriesit, len hu na to potrebujem nastartovat.
Pri ozname aby som stalcil "I" pre interactive setup mi ho zignoruje.
Skusil som do skriptu rc.neviemuzco za zobrazovanim tohto textu pridat par sekund pauzu ale az na to ze sa dalsie nacitavanie kona o par sekund neskor nic sa nezmenilo.
V spomenutom skripte som nic co by testovalo hodnotu tlacidla a porovnavalo ju s "I" nenasiel
zadanie noload na modul do grubu nepomohlo.
existuje neaky prikaz v editacii nastaveni v grube kotry by mi zapol "Interactive mode"?
hadwer je myslim v tomto pripade irelevantny...
    • Re: interactive startup (GRUB) 16.12.2008 | 14:34
      limbi   Návštevník
      /etc/modprobe.d/blacklist

      modul, ktory nechces nastartovat, zadaj tu;

      /etc/modprobe.conf

      pripadnu tu, ale pozri google pre presny zaznam

      samozrejme, najprv sa musis k danym suborom dostat, na to je viac moznosti; napr. nabootuj do runlevelu 1 (pridaj 1 k parametrom kernelu pri starte grubu).
      • Re: interactive startup (GRUB) 17.12.2008 | 05:20
        Avatar asi Gentoo  Používateľ
        no to znie pekne, mojim problemom je vsak ze to co chcem aby sa nenacitalo sa napriek blocklistu nacita.
        Pristup k datam neni problen ani chrootnutie do bashu by problemom nebolo. ide o to ze potrebujem skutocne prostredie funksny yast (aspon s prikazoveho riadku a teda net...keddze potrebujem obnovit niekolko chybajucich ci poskodenych knihovien...
        • Re: interactive startup (GRUB) 18.12.2008 | 01:07
          limbi   Návštevník
          dufam, ze myslis blacklist, nie blocklist, aj ked to je jedno.

          dufam, ze myslis yum, nie yast, aj ked to je tiez fuk.

          ak ti nic nefunguje, tak to urob nasledovne drasticky: zisti si, ktory subor na disku reprezentuje tvoj modul, ktory nechces startovat. bezne sa na to pouziva prikaz modinfo <modul>. ma priponu .ko. najdi ho a premenuj, a tym sa ti nenatiahne. ako docasne riesenie splni svoj ucel.

          • Re: interactive startup (GRUB) 18.12.2008 | 01:38
            asi   Návštevník
            Sorry, pridlho na suse :-)
            inak to premenovanie ma nenapadlo, dik