Linux DVD Player

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.12.2008 | 15:14
Modzog   Návštevník
Zdravim,

Potrebujem poradit kde by som mohol zohnat daky plne funkcny software na prehravanie DVD v linuxe.

Som ochotny si to kupit lebo mi dosla trpezlivost s Mplayer / Xine/ VLC (Ktore su sice super ale co sa tyka DVDMenu a kryptovanych DVD su stale v plienkach).

Potrebujem nieco co funguje na 100% a na prvy sup ako pa-pajo.

Viem ze je WinDVD (LinDVD) a PowerDVD pre linux ale neda sa to kupit lebo to dodavaju len vyrobcom HW ktori predavaju masiny s Linuxom.

Vdaka
    • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 15:42
      <<<>>>   Návštevník
      mne menu v DVDckach vzdy v pohode slapali vo VLC
      • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 16:25
        Modzog   Návštevník
        Aj mne slapu vo VLC menu len mam s nim ine zase problemy. Mam jedno DVD ktore my vzdy VLC zhodi na 14 kapitole. (VLC sa natvrdo ukonci any chybovu hlasku nezahlasi) DVD je uplne v pohode v PowerDVD na windowse. Tak isto to nie je problem mechaniky nakolko som schopny to DVD cele ripnut na tej istej mechanike len cez VLC nie som schopny ho prehrat. Ostatne prehravace naju s tym DVD zase svoje odlisne problemy. :(
        • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 17:14
          WlaSaTy   Návštevník
          Okrem toho co uz bolo povedane si skontroluj aj verziu libdvdread. Jeho verzia znama z medibuntu a podobnych zastaranych repozitarov je naozaj nevhodna na pouzivanie.
          • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 21:48
            Modzog   Návštevník
            libdvdread-0.9.7-4.fc8
            libdvdnav-4.1.2-2.fc8
            libdvdcss-1.2.9-4.lvn6
            • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 10:20
              WlaSaTy   Návštevník
              Na domovskych strankach danych projektov su ine verzie. Kedysi som mal podobne problemy (len ich bolo viac) a aplikovanim korektnych verzii som to odstranil.

              PS.: ja osobne netusim preco ani fedora nedistribuuje posledne verzie niekolko rokov starych kniznic ktore funguju bez najmensieho problemu ale namiesto toho ich upravi cim sposobi ich ciastocnu nefunkcnost.
              • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 10:35
                Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
                Fedora ma uz docela stve. Ak chcem mat ako tak aktulane verzie tak musim upgradovat kazdy rok celu distribuciu. Maju stare kniznice a keby aj som si chcel spominane prehravace zbuildovat zo zdrojakov (aby som mal najnovsie verzie. rpm nie je vzdy k dispozicii) tak skoncim v pekle zavyslosti. Ale tieto vianoce skusim prejst na ubntu 64bit potom uvidim ak nie budem skussat dalsie distra. Bol som ich verny uzivatel od FC5 ale ide to od 10 k 5 s nimi.
                • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 15:25
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Daj si gentoo, tam si spravis vlastny ebuild ovela jednoduchsie.
                  • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 15:34
                    Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
                    Na gentoo som prilis sprosty. Skusal som to asi 3x ale nezvladol som ani stage3 instalaciu. a to som chcel skusit stage 1 :-D. Ale pacilo by sa mi mat vsetko optimalizovane a skompilovane na vlastny hw :-).
                    • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 17:21
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      arch? pclinuxos? to su tiez rolling update
                      • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 18:55
                        Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
                        Skusim sa na to pozret vo VMWare a uvidim ci sa mi to bude pacit. Dik za tip.
    • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 16:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      problem s VLC? co takto novsia verzia VLC?

      hod sem vypis:

      vlc --version
      • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 21:46
        Modzog   Návštevník
        Verzia programu VLC 0.8.7 Janus
    • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 20:02
      Martin   Návštevník
      Nepíšeš, aké máš grafické prostredie, priamo na prehrávanie DVD je stavaný Kaffeine, ktorý ako vložený prehrávač využíva Xine, v podstate sa dá chápať ako rozšírený a obohatený Xine. V staršej verzii Mandrivy, konkrétne 2007, som si mohol vybrať, či budem mať ako vložený prehrávač Xine alebo Mplayer.
      • Re: Linux DVD Player 17.12.2008 | 21:52
        Modzog   Návštevník
        Primarne Gnome ale mam aj kde kniznice.

        Kaffeine som skusal ale nedostanem s toho ani tolko co s VLC

        Verzia kaffeine
        Qt: 3.3.8b
        KDE: 3.5.10-1.fc8 Fedora
        Kaffeine Player: 0.8.6
        • Re: Linux DVD Player 18.12.2008 | 17:44
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Pre prostredie Gnome je niečo porovnateľné s Kaffeine (ktorý je vhodnejší pre KDE) Totem.
          • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 10:37
            Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
            Totem na fedore koli restrikciam stoji za prd. Moj naj prehravac je MPlayer ale DVD menu zatial funguje len ciastocne a nespolahlivo. A ked je niektore DVD taky bordel ako toto posledne co mam tak ho nedokazem prehrat ani linearne.
    • Re: Linux DVD Player 18.12.2008 | 23:41
      Daniel   Návštevník
      Pridam sa do tohto vlakna. a aky player pouzivate na prehravanie HD DVD?
      • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 00:02
        xenol   Návštevník
        mplayer
        • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 00:12
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          no ja teda nepozeram dvd kazdy den ale tiez pouzivam mplayer a nemam problem ani s prehranim ani s titulkami. ale napr. na prehravanie z dreamboxu pouzivam vlc
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 01:18
          Daniel   Návštevník
          no mne praveze film (planeta zem) v HDDVD kvalite v mplayeri sekal. klasicke dvd prehra v pohode. tak mozno mam nato slaby komp.

          • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 14:16
            Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
            tie filmy mam aj ja, krasna kvalita len to je koncovka mvk a neviem to rozbehat na domacom kine....
            www.satforum.sk
      • Re: Linux DVD Player 19.12.2008 | 19:40
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        tiez pouzivam mplayer. Zatial som nemal s nim problemy pri prehrani akehokolvek filmu, ktory bol v akomkolvek formate. Je pravda, ze menu v dvd nezobrazuje korektne, pripadne vobec. Da sa to vsak surovym sposobom vyriesit (preskocit menu).
        • Re: Linux DVD Player 22.12.2008 | 08:57
          Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
          Tak ja mam DVD pri ktorom je mplayer uplne strateny. Neviem ako je to DVD robene ale bude to dobry bordel lebo m player okrem jedneho bonusu nevidi na tom DVD nic. A to som skusal aj svn verziu. Ked skusam prehravat samotne vob subory tak pri 1.5GB subore my povie hned po 1. sekunde ze end of file. Take subory su na rom DVD asi 3. VLC vidi obsah tych suborv aj ked s prehravanim je to uz horsie. Bud je obraz uplne rozhodeny alebo VLC havaruje po urcitom case tvrdym sposobom.
          • Re: Linux DVD Player 22.12.2008 | 09:48
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Skus spustit KAZDY .vob subor osobitne. Urobi to pri kazdom?
            • Re: Linux DVD Player 22.12.2008 | 10:32
              Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
              Nie, jedno bonusove video ide bez problemov.