.mkv

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.12.2008 | 12:02
Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
caute, mam otazku, moje domace kino neprehra video s priponou .mkv a tak sa chcem sptytat, ked to prekonvertujem do .vob ci to video strati tu svoju HD kvalitu. Ak mate s tym nejake skusenoti poradte, Diky moc
www.satforum.sk
    • Re: .mkv 19.12.2008 | 12:38
      Avatar berki92 Mandriva 2008.1, Slax_USB  Používateľ
      no da sa ak mas program, zachovas rozlisenie a das adekvatny bitrate ale nvm ci to do .vob sa da Skus xvid
    • Re: .mkv 19.12.2008 | 15:39
      WlaSaTy   Návštevník
      :a tak sa chcem sptytat, ked to prekonvertujem do .vob ci to video strati tu svoju HD kvalitu.

      saozrejme ze to strati svoju povodnu HD kvalitu, otazkou je do akej miery Ti to bude vadit. Keby s povedal aky je obsah toho mkv a co ti zvlada tvoj prehravac, tak by sme mohli poradit lepsie.

      Napriklad ze by si mohol pouzit nejaky nastroj schopny pracovat s formatom matroska a vyextrahovat zvukovu a obrazovu stopu do bezneho avi bez konverzie a tym padom bez straty kvality. Otazkou je ci Ti taku kvalitu zvladne prehrat dany prehravac.

      Ak by som ja osobne mal nieco ako toto, tak by som sa zaoberal tou cestou. Ale mam nieco ine.

      PS.: tiez mi odisla optika ako je standardom u tohoto vyrobcu, ale vobec ma to nezaujima nakolko to zvladne pripojit externy 120G USB disk s 40G FAT32 particiou.
      • Re: .mkv 20.12.2008 | 02:21
        Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
        no obsahom toho mkv je Matrix 1 a nejake dokumenty o planete Zem. A moj prehravac je toto Tak s formatom matroska vie robit dost nastrojov, napr mkv2dvd alebo MediaCoder, ale ci sa vyrovna kvalita nejakej prehratelnej aplikacie AVI, ASF, MOV, VOB, RM, MP4, MPG ktore prehravaju bezne prehravace kvalite HD mkv?
        www.satforum.sk
        • Re: .mkv 20.12.2008 | 15:26
          WlaSaTy   Návštevník
          V prvom rade by sme si mali ujasnit co je to matroska a avi. Obidva formaty su len obalky ktore obsahuju nejake data, obvykle multimedialne. Ani AVI a ani MKV koncovka ti neurcuje ci je ten film vo formate DivX alebo MJPEG (znamy pre zmenu zo zastaralych azijskych VideoCD) alebo MPEGPES ci v inom formate.

          Takze pouzi nejaky konverter matroska to avi a ak ti to urobi do par minut a vysledny subor bude priblizne rovnako velky, tak je to co si chcel. Bez konverzie, bez straty kvality , bez rozdr... rozlisenia. Akurat mozno prides o titulky ktore mozu byt priamo v matroske ale mikrosoftie AVI ich zo svojou inkoninenciou neudrzi.

          Prehravace schopne pracovat s matroskou existuju, mozno maju aj dostatocny vykon na prehranie HD DivX a maju aj interny HDD a sietovy kabel a aj USB na rozne pripojenia, ale obvykle nemaju opticku mechaniku (da sa vyriesit externou). a navyse maju firmware na linuxe. takze si prejdi e-shopy a investuj ak sa ti to oplati.

          PS.: inak, mna mohlo zaujimat aky format obrazu a zvuku je zabaleny v matroske, ale nezaujimalo ma to. Tie data nevlastnim.
          • Re: .mkv 20.12.2008 | 16:36
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Vo VCD sa pouzival format MPEG-1, ktory nie je totozny s MJPEG. Kedysi som si pisal decoder na oba formaty (when I was young, willing and able). Klik pre MPEG-1 a MPJEG.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: .mkv 20.12.2008 | 17:00
              WlaSaTy   Návštevník
              Hm, vlastnim mnozstvo originalnych filmov a mozem ti potvrdit ze napriklad Mach a Sebestova (kreslena verzia od Adolfa Borna) je na originalnom VCD mediu vo formate MJPEG. Ak chces odkaz z google ktory definuje format dat pouzivanych dat pre VCD, tak ti ho sem mozem dat. Pochopitelne to nebude link na encyklopediu ktoru moze menit kazdy bez overenia ale na vyrobcu a spravcu danych formatov.

              Inak, nice work. Musim pochvalit.
          • Re: .mkv 20.12.2008 | 17:25
            Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
            format obrazu je AVC a zvuk je AC-3
            idem to spravit podla navodu tejto stranky.
            www.satforum.sk
          • Re: .mkv 20.12.2008 | 17:58
            Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
            len to nebude trvat ako si pisal ze par minut ale vyse 3 hodin... uvidime vysledok co to povie ;-)
            www.satforum.sk
          • Re: .mkv 20.12.2008 | 18:52
            Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
            no, convertovanie sa mi prerusilo, lebo mi vypisalo malo miesta na disku D: ... po aj tak neuplnom konvertovani ma cast zkonvertovaneho avi velkost 5,66 giga....
            www.satforum.sk
            • Re: .mkv 20.12.2008 | 19:51
              WlaSaTy   Návštevník
              Format videa AVC, to je ako ze Audio Video Codec? Myslim ze je tam iny format. Ale to je jedno. Najprz si zabezpec aby si mal aspon tolko miesta volneho kolko ma ten film a potom pouzi nastroj na extrakciu datoveho toku. Ak pouzijes totizto konverziu, tak to bude trvat niekolko hodin, velkost bude ina a samozrejme ze aj kvalita utrpi.

              Ale to tom uz myslim ze spominal. No nic. Nevie niekto nahodou ktory nastroj dokaze rozdelit mkv na jeho casti ze by sa to dalo dat do AVI? Mozno je to nejaky nastroj od vyrobcu matrosky, mozno je to avidemux, ... nieco podobne som pouzil pred par rokmi, len si uz nespomeniem ako sa to volalo.
              • Re: .mkv 20.12.2008 | 20:20
                Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
                AVC je Advanced video coding a je to ten format pre mkv teda aspon mi to tu tak ukazalo. Mkv subor ma 2.3 giga ja som mal volne skoro 6... vyskusam nejaky iny nastroj
                www.satforum.sk
                • Re: .mkv 20.12.2008 | 20:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  AVC ej genericka skratka ktora upresnuje automobil ako "dvojstope motorove voidlo" namiesto Skoda 120L ale to je mne jedno. Vyriesit to chces ty a korektne informacie by ti to pomohli urychlit.
    • Re: .mkv 20.12.2008 | 20:35
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Toto konvertuje mkv na MPEG4 video 1280x?
      #!/bin/bash
      [ -z "$1" ] && exit 1
      mencoder "$1" -of avi -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=8192 -vf scale=1280:-3 -o $1.avi -oac mp3lame -lameopts abr:br=128 -srate 44100 
      #-ss 1 -endpos 300
      
      • Re: .mkv 20.12.2008 | 20:45
        WlaSaTy   Návštevník
        Prave ze ano, a ako bonus to urobi stratovu kompresiu a tym padom znizenie kvality.

        odporucil by som -ovc copy a -oac copy, nastavenia formatu a datoveho toku su pri kopirovani datoveho toku bez konverzie zbytocne.
    • Re: .mkv 21.12.2008 | 01:35
      Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
      takze sa mi podarilo prekonvertovat Planet.Earth.EP02.Mountains.2006.720p.HDDVD.x264-ESiR.mkv do Planet.Earth.EP02.Mountains.2006.720p.HDDVD.x264-ESiR.avi

      parametre ostali zachovane rozlisenie 1280x720 video format xvid... velkost videa je totozna s mkv teda 2,15 giga...

      odporucam soft: Total Video Converter 3.14 info o nom si vygúglite
      diky WlaSaTemu za navrhy a hadam ze niekomu clanok pomoze ;-)
      www.satforum.sk