Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov"

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.12.2008 | 16:09
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Odomknúť zväzok kľúčov

Zadajte heslo pre odomknutie zväzku kľúčov
Aplikácia 'Aplet NetworkManager' (/usr/bin/um-aplet) chce pristupovať k štandardnému zväzku kľúčov ale je zamknutý

Nevie niekto, prečo mi toto vypisuje? Ak dám zrušiť, tak mi nejde internet, ak zadám heslo, tak net ide. Len nechcem aby ma to v kuse otravovalo, dá sa to nejako vypnúť?
    • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 19.12.2008 | 16:20
      Peter S.   Návštevník
      skús pozrieť na tento link na ArchWiki. Rob si zálohy zo súborov ktoré budeš meniť....
    • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 19.12.2008 | 17:41
      Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
      Nemenil si si náhodou heslo? Už sa mi to stalo tiež ked som zmenil heslo.
      Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
      • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 20.12.2008 | 14:50
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        áno, menil som heslo ... ale pýta ma to staré (asi z ROOT)
        • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 20.12.2008 | 14:59
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Pýta ťa to heslo, čo si si nastavil do zväzku kľúčov.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 20.12.2008 | 15:09
            Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
            Vo zvazku klucov si prestav hlavné heslo na to ktore más teraz pri prihlasovaní.
            Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
            • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 20.12.2008 | 15:14
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Prečo by som to robil? Ja s tým problém nemám.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 20.12.2008 | 15:40
                Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
                Sorry chcel som to napísať ovi.tym.sk...
                Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
    • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 20.12.2008 | 15:28
      Avatar Igor Čonka Xubuntu 18.04  Používateľ
      Pravdopodobne si si nastavil automatický login. Ak áno, je tu pomerne jednoduché riešenie:
      Príslušenstvo - Passwords and encryption keys
      Edit - preferences
      klikni na Login - add new password
      zadaj pôvodné heslo a nové heslo nevpisuj nič potvrď - prečítaš si komentáre na tému bezpečnosti... , potvrď.
      Reštartuj a už by to malo ísť.

      Toto riešenie je z bezpečnostného hľadiska totálne nevhodné, ale ak budeš vedieť žiť s pocitom nižšieho zabezpečenia, mysím, že sa to dá.
      A dead thing can go with the stream, but only a living thing can go against it.
      • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 21.12.2008 | 18:24
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Ďakujem, zabralo to, čo sa týka tej "nebezpečnosti", aké to môže mať následky?

        PS: Pár rokov som používal Windows, s nebezpečnosťou som už zmierený :-D
        • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 21.12.2008 | 18:31
          WlaSaTy   Návštevník
          Predpokladam ze si to tam mal napisane, len si si to neprecital. Zrusil si heslo a tym padom mas nulovu ochranu. Ako keby si si nehaval kluce od auta v zapalovani s pocitom ze to auto nestoji za ukradnutie.

          Schvalne, vyskusaj to a aspon sa naucis co je to bezpecnost a ake dosledky ma jej zanedbanie..
          • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 21.12.2008 | 19:33
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            nerozumiem, čiže teraz momentálne ma môže hocikto napadnúť? Tak to je dosť na hovno návod, nemyslíš?
          • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 21.12.2008 | 22:36
            gabriel   Návštevník
            Nulova ochrana?? Ja si myslim ze ked mam v tej klucenke ulozene len jedno jedine heslo od mojej wifisiete, tak nemozno hovorit o nulovej ochrane
            • Re: Pri štarte Ubuntu pýta "Odomknúť zväzok kľúčov" 21.12.2008 | 23:05
              Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
              Whatever, zmenil som to heslo na také ako mám teraz a ide to, už ma nič nepýta a zjavne je to aj chránené. Ďakujem