wifi opensuse 11.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.12.2008 | 17:13
Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
caute presiel som na opensuse 11.1, a nejde mi spustit, alebo skor nezobrazuje sa mi ziadna wifi siet. v predchadzajucich verziach som to vyriesil ndiswrapperom a teraz mi ani ten nepomaha. mate ten isty problem? karta je atheros
    • Re: wifi opensuse 11.1 19.12.2008 | 21:00
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      atheros su jedny z najlepsie podporovanych wifi kariet v linuxe, dokonca uz v jadre od 2.6.27
      predtym sa dali rozchodit cez madwifi.
      detekuje ti ju vobec stroj v lspci?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: wifi opensuse 11.1 19.12.2008 | 21:11
        Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
        predpokladám, že máš notebook.

        mňa suse 11.1 prekvapilo doslova perfektnou detekciou HW

        uveď, aký typ máš lebo bez toho ti nie je možné dať radu
        • Re: wifi opensuse 11.1 20.12.2008 | 12:12
          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
          lspci mi napise tento typ

          Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01)
          Subsystem: Atheros Communications Inc. AR5006EG 802.11bg NIC (2.4GHz, PCI Express)
          • Re: wifi opensuse 11.1 20.12.2008 | 22:35
            Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
            ak máš grafické rozhranie pozri si sieťové nastavenia:

            start-computer-administrator settings-sieť

            ako je tam uvedená?

            • Re: wifi opensuse 11.1 21.12.2008 | 12:21
              Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
              teraz neviem kde tu siet myslis, a co by tam malo byt uvedene
              • Re: wifi opensuse 11.1 21.12.2008 | 18:51
                Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
                aká je to karta, či ju můžeš upraviř..........
                • Re: wifi opensuse 11.1 21.12.2008 | 21:18
                  Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                  no upravit neviem kde, su tam jedine nastavenia siete a v tom sa moc neviznam, a pokial mam zapnuty knetwork manager , tak nemozem nic zmenit ani tam
                  • Re: wifi opensuse 11.1 22.12.2008 | 16:17
                    Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
                    zvoľ tradičný spôsob

                    mimochodom ju aj tak vidíš či je tam, ak ano, zvoľ tradičný spôsob a potom upraviť
                    v živote som nemal zapnutý ten network manager
                    • Re: wifi opensuse 11.1 22.12.2008 | 19:01
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      len doplnim
                      ifup - tradicny sposob
                      • Re: wifi opensuse 11.1 23.12.2008 | 11:35
                        Havoc   Návštevník
                        Zdravím. Mám stejný problém jako pison. V yastu sem přepnul na tradiční způsob, jenže když sem chtěl upravit nastavení karty, tak mi to nenašlo vůbec žádnou síť. Jinak mam stejnou kartu jako pison. Zkusil sem tam teda napsat napevno moje ssid a klíč, ale nic... Už si nevím rady. Děkuji za každou odpověď.
                        • Re: wifi opensuse 11.1 23.12.2008 | 12:23
                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                          a bezi knetworkmanager? v yast-e prepni na ovladanie pomocou NetworkManagera, a zaisti aby isiel knetworkmanager (trebars ALT+F2 a napis tam knetwork a vyber knetworkmanager). Potom si skus naeditovat vsetky nastavenia tam, wifi by Ti malo ist.

                          Bohuzial 11.1 trpi prehnanymi novinkami, a je to vidiet v niektorych castiach ze nieco je napr. nedorobene,alebo este len v priprave na prechod na novsie.

                          Za vsetko napr. spomeniem, ze stary kpowersave nahradili niecim novym, takze uz staci mat iba ten aplet/plasmoid baterky v panele a ide to. Osobne som hodil kde 4.2 beta aby som videl uz nejake tie pokroky a mal to ako tak dotiahnute do konca. Ovladanie sieti sa tiez dost zmenilo. Asi to pojde v style kpowersave-u ze vyhodia stary knetwork manager a nahradia ho niecim inym a v yaste sa uz nebude dat upravovat siet...neviem, uvidim. Kazdopadne nebojte sa pytat, smelo do toho. Na to tu je to forum!

                          P.P.S. ak to pojde s tym knetworkmanagerom, tak som prisiel na chybu, ze po restarte ten knetworkmanager nie je v systray (ikonky v panely). Treba tu ikonku zo startu nakopirovat do ~/.kde4/Autostart a uz to bude stale tam ;)

                          P.S. kde 4.2 je sice len beta, je nestabilna (zatial mi to padlo asi len 2x za den,aj to ked som sa s tym hral a skusal somariny.Ked som robil normalnu robotu,tak to ide stabilne), ale je to uzasne rychle! A nastavenia sa uz konecne ako tak ergonomicky usmernili. Je mozne ze finalna verzia kde 4.2 bude pecka, a neskorsi vyvoj pojde "mozno" spravnym smerom
                          • Re: wifi opensuse 11.1 23.12.2008 | 14:28
                            Havoc   Návštevník
                            knetworkmanager funguje. Zkoušel sem to jak přes něj tak přes yast. v knetworkmanageru je sice bezdrátová karta rozpoznána, ale když se pustim do konfigurace, nenajde se žádná síť
                            • Re: wifi opensuse 11.1 23.12.2008 | 17:04
                              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                              ----------- taketo daco tam nie je? ---------------------------
                              1 vyhladam si siet cez k networkmanager - new connection > wlan
                              2 pouzijem kryptovanie ak tam nejake je. S tymto som mal najvecsie problemy! Knetworkmanager si nechcel zapametat heslo v phrease formate
                              3 nastavenie IP-ciek - ja pouzivam DHCP na automaticke pridelenie IP
                              4 Pomenovanie pripojenia - ulozenie a pripojenie
                              ---------------------------------------------------------------
                              p.s. siete su pomenovane ukazkovo
                              • Re: wifi opensuse 11.1 23.12.2008 | 20:14
                                Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                                nie v network managerovi a ani v nastaveniach v yaste mi ziadnu siet nenjade