Slackware 12.2 na Acer Aspire 5710zg, pomoc po nainstalovani, postup ako pokracovat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2008 | 00:19
Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
Acer Aspire 5710zg, Intel Pentium T2080, ATI Mobility Radeon HD 2300, 1 GB DDR2. Po nainstalovani mi nejde internet, grafika je 1024x768, original by malo byť 1200x800, ovladač som stiahol z ATI stranky v sekcii "Support & Drivers" s koncovkou ".run", nepodarilo sa nainstalovat. Zvuk ide. Zatial mam problem s grafikou a internetom. Ked mate cas poradte krok za krokom, prikaz po prikaze, ako na to. So slackware skusenosti nemam, doposial som pouzival ubuntu. Vopred dakujem, pekne sviatky
    • Doplnok 20.12.2008 | 00:27
      Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
      myska ide, ale bez rolovaca
      • Re: Doplnok 20.12.2008 | 12:39
        Avatar igor   Používateľ
        K tej myske len citacia_pcforum.sk:


        Tak jsem zjistil, že ani ve verzi 11.0 nebyl tento problém opraven a proto sem dám návod, jak udělat, aby kolečko fungovalo stejně, jako v ostatních distribucích.
        Postup je jednoduchý. V etc/X11/ stačí editovat soubor xorg.conf a to takto:

        V místě

        # **********************************************************************
        # Core Pointer's InputDevice section
        # **********************************************************************

        Section "InputDevice"

        # The available mouse protocols types that you can set below are:
        # Auto BusMouse GlidePoint GlidePointPS/2 IntelliMouse IMPS/2
        # Logitech Microsoft MMHitTab MMSeries Mouseman MouseManPlusPS/2
        # MouseSystems NetMousePS/2 NetScrollPS/2 OSMouse PS/2 SysMouse
        # ThinkingMouse ThinkingMousePS/2 Xqueue

        změnit

        Option "Protocol" "PS/2"

        na

        Option "Protocol" "IMPS/2"

        a doplnit

        # Mouse wheel mapping. Default is to map vertical wheel to buttons 4 & 5,
        # horizontal wheel to buttons 6 & 7. Change if your mouse has more than
        # 3 buttons and you need to map the wheel to different button ids to avoid
        # conflicts.

        Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7"


        důležitý je jen řádek Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7", ale pro jistotu to sem dám celé tak, jak mi to vytvořil Slack

        K ostatnym problemom by si mohol napisat viac. Informacia nepodarilo sa nainstalovat je ako veta - neide mi to co mam robit...
    • Re: Slackware 12.2 na Acer Aspire 5710zg, pomoc po nainstalovani, postup ako pokracovat 20.12.2008 | 18:25
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      k tomu .run suboru

      nainstalujes ho tak ze ho spustis v kozele prikazom
      sh nazovsuboru.run
      ako root samozrejme

      a pravdepodobne to ale budes musiet spravit z tty2 (ctrl+alt+f2) - aby si nemal spustene x-ka (nie som si uplne isty robil som to velmi davno a s nvidiou)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Slackware 12.2 na Acer Aspire 5710zg, pomoc po nainstalovani, postup ako pokracovat 20.12.2008 | 20:43
        grafika   Návštevník
        nepodarilo sa, v konzole som zadal pod root-om " sh ati-driver-installer-8-12-x86.x86_64.run " no neporarilo sa. Bol som v textovom mode. .No nevadi, asi sa vratim k Ubuntu :(
        • Re: Slackware 12.2 na Acer Aspire 5710zg, pomoc po nainstalovani, postup ako pokracovat 20.12.2008 | 21:03
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          co sa nepoarilo, nedokoncila sa instalacia alebo vobec nezacala, aku hybu vypisalo, mozno si stale mal zapnute x-ka, napis sem tu chybu mozno niekto bude presne vediet co alebo vyciatme kde bude chyba
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Slackware 12.2 na Acer Aspire 5710zg, pomoc po nainstalovani, postup ako pokracovat 20.12.2008 | 20:59
        Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
        myska uz ide, internet a grafika este nie.