trafic na routri

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2008 | 22:43
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
je to asi nelinuxova otazka ale neviem kde inde sa spytat. da sa nejako zistit trafic, respektive to ktory komp ako vytazuje siet ??

mam wifi router na ktory sa pripaja viac kompov cez wifi a jeden cez lan

ich ip aj mac adresy zistit viem aj to ci su pripojene zistit viem cez web rozhranie routra ale ze na kolko vyuzivaju siet to nie, respektive ako rychlo prenasaju data

da sa to ?? ako ?? staci mi aj link alebo nasmerovat lebo ani neviem co mam vlastne hladat

DAKUJEM
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: trafic na routri 20.12.2008 | 23:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      zistil som ze webrozhranie si vedie statistiku poslanych paketov, da sa z toho zistit kolko dat bolo prenesenych ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: trafic na routri 20.12.2008 | 23:50
        WlaSaTy   Návštevník
        Pokial to ta statistika zahrna, tak ano. Inak by bolo rozumne poobzerat sa hoci po alternativnom FW.
        • Re: trafic na routri 21.12.2008 | 16:52
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          tym FW si myslel firmware ci firewall ?? myslim ze skor firmware lebo si neviem predstavit ako mi firewall pomoze

          ale ani to nejak nepotrebujem len zo zvedavosti som chcel vediet ci to pojde nejak zistit

          ma jeden paket nejak obmedzenu velkost ?? je nejaka priemerna velkost paketu ?? alebo moze byt "hocijako" velky


          DAKUJEM
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: trafic na routri 21.12.2008 | 17:22
            WlaSaTy   Návštevník
            Spravne,
            Tym FW som myslel firmware na firewalle ktorym je router. Totizto, jediny kus zeleza ktory ma informacie pozadovaneho druhu je dany router. No a jeho ovladaci software (pri zariadeniach zvany firmware) musi taku vec podporovat aby mohol dane data spracovat do Tebou pozadovaneho tvaru. Takze ak to oficialny FW nevie, tak porozmyslaj o alternativnom.

            Alebo si prejdi vsetky aktivne MAC Adresy a na chvilu nejaku vyhod. Ak ten load klesne, tak budes vediet ktory (censored) si nevie nastavit torrent ci je zavireny a zasiela spam cez email alebo s nim zasiera webove diskusie cim prehuluje kompletne pasmo pre vsetkych.
            • Re: trafic na routri 21.12.2008 | 21:25
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              presne to som is myslel, lae ja ziadny podobny problem nemam, vsetky kompy pouzivam ja alebo otec a viem na nich zistit kolko poslali stiahli

              mna len zaujimalo ci by sa to dalo zistit keby som potreboval


              este raz sa opytam, da sa to aspon odhadnut z tych packetov ?? alebo vobec ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment