transparentne okna v ubuntu 8.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2008 | 17:40
grino   Návštevník
caute ...poradite mi ako nastavim transparentne okna v ubuntu 8.10? mam naistalovany compiz, ale tam som to nikde nenasiel....je to nejaky iny balicek (aplikacia) ?
vdaka
    • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 17:51
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      1. co vlastne chces aby bolo okna polopriehladne ?? alebo uplne neviditelne (na to ich staci zavriet :-D
      2. teraz vazne, nainstaluj si cssm (compi system setting manager) alebo advanced compiz settings, ci ako sa to vola, je to vsetko to iste a umozni ti to pokrocile nastavenia kompizu a vola sa to opacify (alebo tak nejak) a tam to treba ponastavovat (ale je to trosku zlozitejsie sa mi zda)


      prepac ze nepisem presne ale na tomto kompe nemam compiz nainstalovany
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 17:53
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        doplnim instaluje sa to
        sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
        a v plugine OPACIFY sa to nastavuje ak nebudes vediet ako rad pomozem


        dufam ze som nespravil preklep
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 17:54
        grino   Návštevník
        no no..ved to mam presne naistalovane, ale nenasiel som to nikde kde by som tu polopriehladnost nastavil.....keby som vedel aky efekt presne sa to vola ... mozno som ho len prehliadol, ale dlho som sa v tom hrabal a nie a nie to najst
        • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 17:59
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          vola sa to OPACIFY ak sa dobre pamatam

          da sa tam nastavit hodnota prihaldnosti pre aktivne okno (respektive to nad ktorym je mys) a ina pre neaktivne

          skus ak nebudes vediet ako pozriem si to a skusim vysvetlit
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 18:08
            grino   Návštevník
            no uz som to tam nasiel ..... dik .. uz to ide ... len som si myslel ze sa bude dat nastavit aj trvala transparentnost ale to sa asi neda
            • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 19:48
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              aka trvala to co tam nastavis je len docasne ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 20:17
                grino   Návštevník
                no nie docasne, ale chcel by som nastavit aby som mal vsetky okna trosku transparetne....neviem ci sa to ale vobec da....
                • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 21:11
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  jasne ze da

                  kvoli tebe som sa pripojil na moj remote desktop a zistil som toto:

                  robi sa to v plugine OPACITY, BRIGHTNESS, SATURATION (jeden plugin je to)

                  v tabe opacity mas ze WINDOW SPECIFIC SETTINGS

                  tam daj: novy

                  NAJPRV si nastav honotu na povedzem 75 (to vytvori : 75 percent viditelne, 25 priehladne)

                  klikni na to plusko

                  v prvom vyber TYP OKNA

                  do honoty zadaj toto
                  Normal | Dialog | ModalDialog | Utility | Toolbar | Fullscreen
                  a daj pridat
                  a hotove vsetky okna aj dialogy budu prihladne na 75 percent


                  este si mozes pridat skratku ktorou budes zvysovat a znizovat priesvitnost aktivneho okna, keby si potreboval
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 21:46
                    grino   Návštevník
                    nooo supeeer ide mi to :-) vdaka moc za tvoj cas ;-)
                    • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 21:54
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      som rad ze sa podarilo a funguje
                      odporucam skusit vsetky mozne pluginy compizu, niektore su dokonca aj uzitocne (scale)
                      a s vyzorom sa da pekne vyhrat aj v emeralde (pouzitim alebo alebo tvorbou vlastnych)
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.04.2009 | 23:11
                igi   Návštevník
                je to pecka
    • Re: transparentne okna v ubuntu 8.10 23.12.2008 | 19:06
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      nevjem, ale ked to ide standardne v konzole mozno to pojde aj v nautiliu... v kazdom pripade sa mi celkom paci moznost definovania pozaia okna...mozes skusit...

      otvoris nejake okno napriklad disk.. potom hore pojdes na Upravit > Pozadia a emblemy....